Wiadomości

Z Wielkiej Brytanii na Teneryfę. Obostrzenia, testy, kody QR

3 stycznia 2022, 17:59
Obecnie podróże na Teneryfę z krajów spoza UE, czyli np. Wielkiej Brytanii są mocno utrudnione. Oczywiście najprościej mają w pełni zaszczepione osoby. Rząd brytyjski złagodził też przepisy dla powracających do kraju.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Aktualizacja - 11.02.2022: 

Od godziny 00:00 w poniedziałek 14 lutego podróżni w wieku od 12 do 17 lat z krajów będących poza strefą Schengen, w tym z Wielkiej Brytanii, którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą mogli przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego 72 godziny wcześniej. Umożliwi to przylot do Hiszpanii, w tym na Wyspy Kanaryjskie

Przylot na Wyspy Kanaryjskie z Wielkiej Brytanii

Podróże międzynarodowe do Hiszpanii są dozwolone dla zaszczepionych podróżnych. Istnieją wyjątki dla obywateli niezaszczepionych oraz osób podróżujących „z ważnych powodów”. Konieczne jest jednak spełnienie wymagań, aby wjazd do Hiszpanii był możliwy.

Do Hiszpanii można wlecieć z ważnych powodów, w tym z podróży na studia i jeżeli jest się wysoko wykwalifikowanym pracownikiem, którego pracy nie można odroczyć ani wykonywać na odległość. Podróże w celach turystycznych nie są dozwolone, chyba podróżny zostanie w pełni zaszczepiony co najmniej 14 dni przed wyjazdem.

Podróżni, którzy przedstawią ważne międzynarodowe zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19 za pomocą zatwierdzonej szczepionki, nie potrzebują ważnego powodu do podróży i są zwolnieni z wymagań dotyczących testów. Ostatnia dawka musi być podana co najmniej 14 dni przed wyjazdem i w ciągu 1 roku. Każda szczepionka dopuszczona przez Unię Europejską i Światową Organizację Zdrowia jest akceptowana.

Za każdym razem przy wjeździe należy wypełnić formularz lokalizacyjny, dostępny na stronie: https://www.spth.gob.es/create. Więcej na temat hiszpańskiego formularza zdrowia i pobierania kodu QR pisaliśmy w artykule pt.: Czy lecąc na Teneryfę muszę mieć kod QR?

Powrót do Wielkiej Brytanii

Od 4 rano w piątek, 7 stycznia 2022 roku, każda osoba powracająca do Anglii nie musi obowiązkowo okazywać testu przed wejście na pokład samolotu. Znika też konieczność wykonania testu PCR po przylocie i samoizolacji.

Zamiast testu PCR, każdy przybywający do Anglii będzie musiał wykonać tzw. szybki test pod koniec drugiego dnia po przybyciu do kraju. Dopiero gdy ten szybki test będzie pozytywny, podróżny będzie musiał wykonać test PCR, aby potwierdzić swój wynik i aby pomóc w identyfikacji nowych wariantów wirusa.

Tego nie możesz przegapić będąc na Teneryfie. Koniecznie odwiedź Siam Park!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości