Wiadomości

Naukowcy spoglądają na Teide i rysują różne scenariusze. Jakie rejony Teneryfy są najbardziej narażone?

21 września 2022, 11:42
Wszyscy z przerażeniem patrzyliśmy co rok temu działo się na La Palmie. Później, już na samej Teneryfie mieliśmy do czynienia z ogromną ilością mikrowstrząsów w okolicach Cañadas del Teide, na południe od Pico Viejo. Geolodzy uważają, że są one spowodowane ruchami pary lub wody wewnątrz wulkanu i uspokajają. Teide nie zmieni swojego majestatycznego i spokojnego wyglądu... na razie. Niektóre badania jednak ostrzegają, że wulkan na Teneryfie nie śpi i należy go bacznie obserwować.

Meduzy przy Las Teresitas. Turyści muszą uważać

21 września 2022, 08:43
Kąpiel na najbardziej popularnej plaży na Teneryfie jest od kilku dni niezalecana. Na Las Teresitas spotkać możemy meduzy. Bezpośredni kontakt z nimi może doprowadzić do oparzeń.

Na Teneryfie benzyna wyraźnie tańsza

20 września 2022, 08:15
To doskonała informacja dla tych, którzy planują swój urlop na Wyspach Kanaryjskich, chociaż nawet przed kryzysem paliwowym litr benzyny na Teneryfie był tańszy niż w Polsce. Teraz na stacjach benzynowych widać, jak ceny szybują w dół.

Turyści wrócili na Wyspy Kanaryjskie. Ruch na lotniskach wyższy niż przed pandemią

19 września 2022, 09:02
Liczby nie kłamią. Turyści wrócili na Teneryfę i nie zamierzają rezygnować z wakacji w tak cudownym miejscu. Potwierdzają to raporty z portów lotniczych na całych Wyspach Kanaryjskich.

Historycznie wysoka inflacja na Kanarach: 8,5%

17 lipca 2022, 21:52
Inflacja na Wyspach Kanaryjskich osiągnęła najwyższy poziom od 1985 roku. Mimo wszystko jest prawie o połowę niższa niż Polsce i wynosi obecnie 8,5 proc. Kanary odnotowują też 1,5% wzrost cen żywności i napojów.

Wakacje bez dzieci na Teneryfie. Na wyspie jest 15 takich hoteli

12 lipca 2022, 14:52
Hotele dla dorosłych stają się coraz bardziej pożądane. I nie chodzi tu wcale o sprośne atrakcje dla pełnoletnich. Coraz więcej turystów przylatujących na Teneryfę chce odpocząć od krzyku przy basenach i w jadalni.

Plaga nielegalnych taksówkarzy na Teneryfie. Jeżdżą głównie cudzoziemcy

11 lipca 2022, 14:56
Nielegalnie działający taksówkarze są prawdziwą zmorą dla zarejestrowanych firm prowadzących usługi przewozowe. Na Teneryfie jest to duży problem, z którym do tej pory władze sobie nie poradziły.

Plantacje bananów na Teneryfie. Te miejsca musicie odwiedzić!

29 czerwca 2022, 11:29
Teneryfa to nie tylko piękne plaże, wspaniała pogoda, czy majestatyczny wulkan. To też ogromne plantacje bananów, które spotkać można dosłownie wszędzie. Podczas pobytu na Teneryfie warto odwiedzić jedną z plantacji i zobaczyć z bliska, jak uprawia się te znane na całym świecie owoce

Praca zdalna na Teneryfie? To całkiem możliwe!

29 czerwca 2022, 10:31
Praca zdalna na Teneryfie, to marzenie wielu z nas. Jak się okazuje, to właśnie Teneryfa corocznie przyciąga największą liczbę cyfrowych nomadów. Nic dziwnego - klimat, słońce i UE, a więc dobry internet robią swoje.

Karnawał na Teneryfie 2022: szczegółowy program

22 czerwca 2022, 13:17
Zbliżający się weekend to moc atrakcji dla mieszkańców Teneryfy. Na ulice Santa Cruz powraca huczny karnawał. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział aż 800 tysięcy osób. Startujemy już w czwartek!