Jedzenie na Teneryfie

Jury wybrało. Oto najsmaczniejsza kanapka na Teneryfie

8 czerwca 2024, 12:07
Na Wyspach Kanaryjskich znaleźć można wiele wyjątkowych przysmaków, jednak jedno danie wyróżnia się szczególnie. Oficjalnie najlepsza kanapka na Kanarach serwowana jest na Teneryfie. Tak orzekło jury podczas hiszpańskich Mistrzostw Kanapek. Oto wyniki tego prestiżowego konkursu.

Guachinche na Teneryfie - pyszne, lokalne jedzenie

19 grudnia 2022, 13:46
Chcesz poznać prawdziwą Teneryfę? W takim razie musisz udać się do guachinche - lokalnej restauracji z tradycyjną kanaryjską kuchnią.

Jedzenie na Teneryfie: Kanapki są tutaj wyśmienite

19 grudnia 2022, 12:59
Trzeci dzień listopada to w międzynarodowym kalendarzu Dzień Kanapki. To znakomity pretekst, aby opowiedzieć Wam, gdzie na Teneryfie możemy znaleźć najlepsze kanapki. Przeczytajcie uważnie nasz artykuł.

Jak rozpoznać prawdziwe Guachinche na Teneryfie? Podpowiadamy

25 października 2022, 13:35
Lecąc na wakacje na Teneryfę, czy też inna z Wysp Kanaryjskich szukamy często nowych smaków. Niewielu zadowala się jedzeniem serwowanym przez hotele w ramach all inclusive. Warto spróbować lokalnej kuchni i trafić do lokali typu guachinche. Tam znajdziemy prawdziwe, kanaryjskie jedzenie. Problem w tym, że wiele lokali wykorzystuje tradycje, aby złapać turystów na haczyk i nie do końca podawać dania z lokalnej kuchni.

Ile kosztuje piwo na Teneryfie?

12 kwietnia 2022, 16:50
Złoty napój, gaszący nasze pragnienie, który z czystą przyjemnością pijemy patrząc gdzieś daleko w morze. Czyż to nie piękne? Okazuje się, że wcale nie musi być drogie. Powiem więcej - piwo na Teneryfie jest tańsze, niż w Polsce.

Churros - hiszpańska pyszna przekąska

3 marca 2022, 12:07
Słodki przysmak hiszpański, popularny również na Teneryfie. Z czym się je churros, jaka jest ich historia i dlaczego Hiszpanie mają tłusty czwartek codziennie?

Jedzenie na Teneryfie. Top 10 rzeczy, których musisz spróbować

3 lutego 2022, 11:45
Przylatując na Teneryfę chcesz spróbować lokalnego jedzenia, ale zastanawiasz się co wybrać, bo lista jest długa. Kawa barraquito, paella, kanaryjskie ziemniaczki, a może sangria? Podpowiadamy, jaki jest top 10 rzeczy, których musisz spróbować na Teneryfie.

Tapas - kanaryjskie przekąski. Palce lizać!

1 lutego 2022, 13:22
Tapas, czyli w wolnym tłumaczeniu przekąska, to coś, co możecie spotkać na Teneryfie (i nie tylko) na każdym rogu. Są to niewielkie porcje miejscowych przysmaków, które trzeba koniecznie spróbować!

To prawdopodobnie najlepsza paella na Teneryfie

23 stycznia 2022, 21:31
Jeżeli jeszcze nie jedliście tego hiszpańskiego specjału, koniecznie musicie spróbować. I to nawet wtedy, kiedy nie przepadacie za owocami morza.

Kawa barraquito, przysmak prosto z Wysp Kanaryjskich

8 stycznia 2022, 15:37
Podczas wakacji pełnych słońca na Teneryfie poznaliście smak lokalnej kawy zwanej barraquito? Dzięki nam, zostanie on z Wami na długo. Poznajcie przepis na barraquito - popularną kawę prosto z Wysp Kanaryjskich.