Podróże i komunikacja

Lotniska na Teneryfie: Tenefire Sur i Tenerife Norte

8 czerwca 2024, 17:41
Teneryfa, choć niewielka, ma dwa lotniska. Główne, te turystyczne znajduje się na południu wyspy, kilkanaście kilometrów od głównych kurortów, takich jak np. Los Cristianos. Te mniejsze, północne, wykorzystywane jest głównie do podróży między wyspami, oraz do Hiszpanii kontynentalnej.

Odkryj Teneryfę na własnych warunkach – najlepsza wypożyczalnia samochodów czeka!

10 maja 2024, 12:55
Planując wakacje na Teneryfie, warto rozważyć możliwość wynajęcia samochodu, aby w pełni cieszyć się swobodą i komfortem podróżowania po tej malowniczej wyspie. W przeciwieństwie do ograniczeń, jakie niesie za sobą korzystanie z komunikacji miejskiej – długie oczekiwania, zatłoczone autobusy i ograniczony zasięg – własny samochód otwiera przed Tobą drzwi do niezależnej przygody.

Teneryfa: Jak dojechać na Punta de Teno?

3 stycznia 2024, 10:00
Przylądek Punta de Teno to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić będąc na Teneryfie. Na Punta de Teno można dostać się przede wszystkim autobusem linii 369 lub samochodem poza godzinami zamknięcia bramki na drodze TF-445.

Tramwaj pojawi się na południu Teneryfy. Taki jest plan

20 grudnia 2023, 10:08
Turystyczne obszary na południu Teneryfy zostaną połączone nową linią tramwajową. Taki plan mają władze wyspy, które już teraz przedstawiają nową strategię rewolucji w mobilności.

Rekordowe liczby. 16 tysięcy Brytyjczyków ląduje codziennie na Wyspach Kanaryjskich

9 listopada 2023, 10:14
Miłość Brytyjczyków do Wysp Kanaryjskich nie gaśnie. Codziennie przybywa ich 16 000. Są nie tylko najliczniejszymi turystami, ale również generują miliardowe obroty.

Podróż z psem lub kotem na Teneryfę. Jak przetransportować zwierzaka?

27 października 2023, 09:02
Coraz więcej osób planując wyjazd na Teneryfę - zarówno na krótkie wakacje, pobyt na kilka miesięcy czy też przeprowadzkę na stałe, chce zabrać ze sobą swojego ukochanego zwierzaka. Jednak, w jaki sposób przetransportować z Polski psa lub kota na Teneryfę?

Loty na Teneryfę. Coraz więcej skarg na niesfornych pasażerów

25 października 2023, 13:12
Lotnisko Tenerife South na trzecim miejscu w Hiszpanii pod względem liczby skarg na niesfornych pasażerów w 2023 roku. Najbardziej niesfornym narodem są Brytyjczycy.

Uber na Teneryfie. Taksówkę zamówisz w czterech gminach na południu

17 czerwca 2023, 11:31
Alternatywa dla taksówek, Uber, rozpoczyna działalność na Wyspach Kanaryjskich. Na początku usługa jest dostępna w kilku gminach na południu Teneryfy.

Bez maseczek w transporcie publicznym na Wyspach Kanaryjskich

9 lutego 2023, 13:41
Na Wyspach Kanaryjskich nie trzeba już nosić maseczek w komunikacji publicznej. Taki wymóg obowiązywał do 7 lutego 2023 roku i był bardzo rygorystycznie przestrzegany.

Taksówki na Teneryfie. Ile kosztuje przejazd taksówką?

7 lutego 2023, 17:17
Taksówki na Teneryfie nie należą do tanich. Nie ma tutaj oficjalnie żadnego Ubera, czy Bolta, więc podróż nawet na krótkim odcinku może nas sporo kosztować. Czasami jednak nie ma wyjścia i trzeba na Teneryfie zamówić taksówkę.