Życie na Teneryfie

Odkryj najbardziej oryginalne smaki Wysp Kanaryjskich

10 maja 2024, 14:26
W ramach obchodów powstania miasta Santa Cruz de Tenerife organizowany jest konkurs kulinarny, który ma na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych i oryginalnych dań kuchni kanaryjskiej. To nie tylko okazja do pokazania umiejętności kulinarnych, ale także świetna szansa na zdobycie cennych nagród.

Rewitalizacja Playa de las Teresitas: Nowa odsłona popularnej plaży na Teneryfie

10 maja 2024, 14:14
Na słynnej plaży Playa de las Teresitas na Teneryfie szykują się duże zmiany. Urozmaicenie i rozbudowa tej popularnej lokalizacji mają na celu zwiększenie jej atrakcyjności i funkcjonalności, co z pewnością ucieszy zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Kanaryjska tradycja na Nowy Rok. Winogron zamiast szampana

29 grudnia 2023, 13:09
Czy już kupiliście winogron na Sylwestra? Jeżeli nie, to już najwyższy czas. Tradycja na Wyspach Kanaryjskich głosi, że o północy w Sylwestra, wraz z każdym z dwunastu uderzeń dzwonu, trzeba zjeść jedno winogrono.

Tramwaj pojawi się na południu Teneryfy. Taki jest plan

20 grudnia 2023, 10:08
Turystyczne obszary na południu Teneryfy zostaną połączone nową linią tramwajową. Taki plan mają władze wyspy, które już teraz przedstawiają nową strategię rewolucji w mobilności.

Bez maseczek w transporcie publicznym na Wyspach Kanaryjskich

9 lutego 2023, 13:41
Na Wyspach Kanaryjskich nie trzeba już nosić maseczek w komunikacji publicznej. Taki wymóg obowiązywał do 7 lutego 2023 roku i był bardzo rygorystycznie przestrzegany.

Taksówki na Teneryfie. Ile kosztuje przejazd taksówką?

7 lutego 2023, 17:17
Taksówki na Teneryfie nie należą do tanich. Nie ma tutaj oficjalnie żadnego Ubera, czy Bolta, więc podróż nawet na krótkim odcinku może nas sporo kosztować. Czasami jednak nie ma wyjścia i trzeba na Teneryfie zamówić taksówkę.

Sangria - najpopularniejszy napój na Teneryfie

5 lutego 2023, 20:21
Z jakim alkoholem kojarzy Wam się Teneryfa? Dla wielu osób jedną z najbardziej oczywistych odpowiedzi będzie sangria. Ten popularny drink jest dostępny na Teneryfie niemalże w każdej restauracji.

Teneryfa: Od 16 stycznia nie zapalisz papierosa na niektórych plażach!

30 grudnia 2022, 18:33
Dymek na plaży? Od 16 stycznia już niekoniecznie. Przynajmniej na plażach zlokalizowanych na obszarze gminy Santa Cruz. Za zapalenie papierosa na plaży Las Teresitas możemy zostać ukarani wysoką grzywną.

Przeprowadzasz się na Teneryfę - weź te dokumenty z Polski

22 grudnia 2022, 15:32
Na Teneryfę przeprowadza się coraz więcej osób. Klimat, pogoda, warunki życia sprawiają, że wyspa ta staje się obiektem zainteresowania wielu naszych rodaków.

Sklepy na Teneryfie. Jakie są markety, gdzie robić większe zakupy?

20 grudnia 2022, 15:28
Na Teneryfie najwięcej jest oczywiście małych sklepików z wieloma różnościami, które najczęściej odwiedzają turyści. Ceny też są tam turystyczne. Jednak gdy odejdziemy parę kilometrów od Costa Adeje, zakupy zrobimy o wiele taniej.