Wiadomości

Zabraknie towaru w sklepach? Strajki przewoźników!

21 marca 2022, 10:47
W minionym tygodniu do sklepów dotarło zaledwie 15% planowanej dostawy towarów. Spowodowane jest to strajkiem firm transportowych, z którymi rząd ma rozmawiać już dziś.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Przez ostatni tydzień firmy transportowe nie dostarczyły ciężarówek pełnych towarów do portów. Tym samym znaczna część produktów nie dotarła na Wyspy Kanaryjskie, a mieszkańcy m.in. Teneryfy już mogli to odczuć robiąc zakupy w sklepach.

Czego zaczyna brakować?

Przede wszystkim produktów najszybciej psujących się: owoców, warzyw, mleka, jogurtu, masła. Wiele półek sklepowych już jest pustych.

Choć strajk odbywa się w Hiszpanii kontynentalnej, mieszkańcy Wysp Kanaryjskich również odczuwają jego skutki. Dlatego też niektóre firmy zwróciły się do rządu z prośbą o mediacje i wsparcie w sprawie. Rozmowy pomiędzy rządem, a sektorem transportu mają odbyć się już dzisiaj.

Szacuje się, że strajk firm transportowych może wywołać skutki znacznie gorsze niż te, które pojawiły się w czasie koronawirusa. W tamtym okresie półki sklepowe były pełne, a klienci odczuwali brak tylko kilku produktów, np. papieru toaletowego. Jednak teraz sytuacja może drastycznie się zmienić, jeśli firmy transportowe nie dojdą do porozumienia z rządem.

 


Podziel się

Komentarze