Wiadomości

Godzina policyjna w Sylwestra i Nowy Rok? To możliwy scenariusz

28 grudnia 2021, 16:57
Wiele na to wskazuje, że zabawy sylwestrowe na Teneryfie mogą w tym roku zakończyć się bardzo szybko. Jest plan, aby wprowadzić godzinę policyjną, która obejmie 1, 2 i 6 stycznia.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Rząd Wysp Kanaryjski zwróci się do Sądu Najwyższego o ratyfikację rozporządzenia, które ograniczy mobilność osób w nocy w dniach 1, 2 i 6 stycznia 2022. Ma to być wyjątkowy sposób na potrzymanie infekcji COVID-19. Informacje o tym przekazał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Minister Zdrowia Blas Trujillo. Stwierdził on, że podróżowanie i poruszanie się po drogach publicznych miałoby być zabronione w dniach 1, 2 i 6 stycznia 2022 r., czyli w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, od 1 do 2 stycznia i od 5 do 6 stycznia, między 1:00 a 6:00 na wyspach, które są w stanie alarmu 3 i 4 oraz między 2: 00 a 06:00 na wyspach o godz. poziom alertu 2.

Oznacza to, że na Teneryfie godzina policyjna obowiązywałaby w godzinach od 1:00 do 6:00, a co za tym idzie - wszelkie zabawy sylwestorowo-noworoczne musiałyby zakończyć się maksymalnie o 1 w nocy.

Od tej reguły są też odstępstwa. W czasie godziny policyjnej będzie można:
- wyjść do znajdującej się najbliżej domu apteki,
- uzyskać pomoc w ośrodkach zdrowia
- przemieszczać się do pracy w związku z obowiązkami pracowniczymi, zawodowymi, biznesowymi, instytucjonalnymi i prawnymi.
- powrócić do domu po zamknięciu placówek, które otwarte były w czasie trwania godziny policyjnej
- wykonywać pomoc i sprawować opiekę nad osobami starszymi, nieletnimi, niesamodzielnymi, niepełnosprawnymi. Obejmuje to również niezbędne dojazdy - zatankowac pojazd na stacjach benzynowych, gdy będzie to niezbędne do wykonania czynności w powyższych ustępach
- wykonywać opiekę nad zwierzętami domowymi i w gospodarstwach hodowlanych
- poruszać się na skutek przyczyny wyższej, lub innej sytuacji z uzasadnioną potrzebą.

Głównym celem ograniczenia mobilności w nocy na Teneryfie ma być ograniczenie interakcji społecznych przez grupy wiekowe o najwyższej zachorowalności i najniższym wskaźniku szczepień. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości