Wiadomości

Muzeum Rybaka w Puerto de Santaigo

24 stycznia 2022, 15:14
fot. nateneryfie.pl
Większość osób, które przyjeżdża na wakacje na Teneryfie, spędza czas głównie na plaży oraz podziwiając naturę wyspy. My proponujemy również inne atrakcje Teneryfy.

Warto spędzić trochę czasu również na zwiedzaniu miasteczek, które nieraz kryją w sobie wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Muzeum Rybaka (Museo del Pescador) w Puerto de Santiago - malowniczej miejscowości zlokalizowanej tuż obok słynnych klifów Los Gigantes.

Ten dwupiętrowy budynek już z daleka przyciąga wzrok i uwagę przechodniów swoją unikatową fasadą. Muzeum znajduje się pomiędzy budynkami mieszkalnymi z widokiem na playa Chica oraz stary port rybacki. Warto wybrać się na wycieczkę w to miejsce, żeby zobaczyć budynek oraz to, co kryje w środku.

Na fasadzie budynki Museo del Pescador znajduje się duże podłużne środkowe okno w kształcie trapezu, które umieszczone jest pomiędzy dwie krzywe części. Całość ma symbolizować ocean. Po lewej stronie znajduje się łódź, z której rybak przekazuje skrzynkę pełną ryb.

W muzeum odbywają się cykliczne wystawy artystyczne, a także stała wystawa z obrazami, mapami, starymi sieciami, które związane są z rybołóstwem i kulturą morską. Jeśli macie ochotę na zobaczenie nietypowych atrakcji na Teneryfie, z pewnością jest to miejsce warte uwagi.

Muzeum jest czynne w godzinach 9:00 - 13:30 oraz 15:30 - 17:00 od poniedziałku do piątku.

 

Fotoreportaż


1/4 Muzeum Rybaka w Puerto de Santiago

1/4 Muzeum Rybaka w Puerto de Santiago

2/4 Muzeum Rybaka w Puerto de Santiago

2/4 Muzeum Rybaka w Puerto de Santiago

3/4 Muzeum Rybaka w Puerto de Santiago

3/4 Muzeum Rybaka w Puerto de Santiago

4/4 Muzeum Rybaka w Puerto de Santiago

4/4 Muzeum Rybaka w Puerto de Santiago

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości