Wiadomości

Test antygenowy lub PCR na lotnisku. Co muszę wiedzieć?

10 stycznia 2022, 17:26, Anna Kluwak
fot. nateneryfie.pl
Jeżeli nie wiesz gdzie zrobić test antygenowy lub PCR przed wylotem do swojego kraju, najprostszym rozwiązaniem będzie zrobienie testu na lotnisku południowym na Teneryfie - Aeropuerto de Tenerife Sur. Aby zrobić test antygenowy lub PCR na lotnisku, trzeba wcześniej zarezerwować wizytę.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Każdy, kto chce zrobić test antygenowy lub test PCR na COVID-19 i nie chce szukać laboratoriów po wyspie, może to zrobić na lotnisku południowym Aeropuerto de Tenerife Sur. Do końca 2021 roku testowaniem na lotnisku zajmowała się firma Eurofins Megalab. Natomiast od stycznia 2022 roku robi to nowa firma - Fly Covid Test Center.

Koszt testów antygenowych i PCR

Przed podróżą możemy wybrać, jaki test potrzebujemy, aby wrócić do swojego kraju. Mamy do wyboru dwa standardowe testy - antygenowy i PCR.

test antygenowy - koszt 30 euro. Wynik po 15-20 minutach

test PCR - koszt 79 euro. Wynik po 12 godzinach

Chcesz zrobić test? Umów się na wizytę

Jeżeli już zdecydowaliście, że chcecie zrobić test antygenowy lub PCR na lotnisku południowym Aeropuerto de Tenerife Sur, musicie najpierw umówić się na wizytę. Rezerwacji można dokonać poprzez oficjalną stronę Fly Covid Test Center - link tutaj.

Rezerwując wizytę trzeba wybrać dzień i godzinę. Jeżeli ktoś nie będzie miał rezerwacji i będzie chciał podejść z marszu do okienka, może nie zostać przyjęty. - W przypadku braku rezerwacji nie jesteśmy w stanie zagwarantować dostępności usługi - podkreśla laboratorium. Ponadto w przypadku testu antygenowego, bez umówionej wizyty cena wzrośnie do 50 euro.

Tego nie możesz przegapić będąc na Teneryfie. Koniecznie odwiedź Siam Park!

Przyjeżdżając do centrum testowego należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobiste i maseczki. Jak podkreśla laboratorium, na godzinę przed badaniem unikaj jedzenia, picia, mycia zębów oraz palenia papierosów.

Wyniki testów zostaną przesłane na maila lub będzie można je pobrać ze strony Fly Covid Test Center.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości