Wiadomości

Będą schody na słynną plażę nudystów na Teneryfie

3 stycznia 2022, 13:26
źródło: https://www.hellocanaryislands.com/
Na północnych krańcach Teneryfy, w gminie La Orotawa znajduje się Los Patos. Plaża, wciśnięta pomiędzy stromymi klifami jest trudna do odnalezienia. Nie ma tam też bezpiecznego zejścia, ale to ma się wkrótce zmienić.

300 tysięcy euro na wybudowanie bezpiecznych schodów na plażę Los Patos przeznaczyło Cabildo de Tenerife. Dostęp do plaży jest mocno utrudniony, pojawia się na niej wielu mieszkańców pobliskich miejscowości, ale są i turyści. Dlatego też władze postanowiły wykonać bezpieczne zejście. Władze gminy La Orotawa zabiegały o tę dotację od 2017 roku.

Jak informuje portal czescwyspykanaryjskie, Los Patos stanowi mit nudyzmu na wyspach. Plaża położona jest w spektakularnej dolinie La Orotava, z widokiem na Teide w tle. Obszar tej plaży powiększa się latem i w czasie odpływu pozostaje jednym z największych kąpielisk na Teneryfie. 

Plaża Los Patos znajduje się w El Rincón, w obszarze chronionym liczącym dwa miliony metrów kwadratowych z bananowcami i trzema innymi plażami. Pomimo że dostęp do tej plaży jest nieco utrudniony, warto jest tam pojechać. Można tam wylegiwać się na ciepłym piasku, cieszyć się majestatycznym widokiem na klify oraz napawać ciszą i spokojem. Jeżeli ocean się cofnie, warto też pójść na daleki spacer, czy też wykąpać się w powstałych wówczas basenach. 


Podziel się

Komentarze