Wiadomości

Koniec z maseczkami na Teneryfie? Nie do końca

21 kwietnia 2022, 09:55
Od wczoraj 20 kwietnia zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych. Po dwóch latach, po raz pierwszy możemy wejść do sklepu bez maseczki na twarzy. Jednak nadal są miejsca, w których noszenie maseczki jest obowiązkowe. Sprawdź gdzie.

W Dzienniku Urzędowym (BOE) zatwierdzonym dekretem królewskim przez Radę Ministrów znajdujemy informację, że używanie maseczek wewnątrz budynków nie jest już obowiązkowe. Jest to znacząca ulga dla mieszkańców Teneryfy oraz turystów, którzy chcąc korzystać z uroków wyspy, chętnie pozbędą się maseczki ze swojej twarzy.

Jednak należy pamiętać, że dekret obejmuje również pewne wyjątki. Zanim zatem wyrzucicie swoje maseczki do kosza, pamiętajcie, że w niektórych miejscach one nadal obowiązują.

Autobusy, taksówki, samoloty, promy - we wszystkich środkach transportu publicznego, czyli autobusie, samolocie, taksówce, na statkach wycieczkowych i promach, czyli w miejscach, w których utrzymanie 1,5m odległości nie jest możliwe.

Lotnisko - na lotnisku noszenie maseczki nie jest obowiązkowe.

Szpitale, ośrodki zdrowia i apteki - tutaj nadal konieczne jest założenie maseczki.

Szkoły - decyzja odnośnie obowiązku noszenia maseczek w szkołach nie została jeszcze podjęta. Opinia nauczycieli i środowisk szkolnych jest podzielona. Nadal czekamy na decyzję rządu w tej sprawie.

Bary i restauracje - możemy swobodnie odetchnąć w barach i restauracjach, w których noszenie maseczek nie jest już obowiązkowe.

Sklepy - podobnie jak powyżej, od wczoraj w sklepach możemy zauważyć klientów oraz pracowników sklepów bez maseczek.

Miejsce pracy - co do zasady, w miejscu pracy nie ma konieczności używania maseczki. Jednak na pewnych stanowiskach i w zależności od charakteru pracy i wewnętrznych ustaleń firmy, taki nakaz może w dalszym ciągu obowiązywać.

Choć obostrzenia uległy znacznemu ograniczeniu, nadal zachęcamy do ostrożności, utrzymywania odpowiedniego dystansu i podejmowaniu niezbędnych środków w celu uniknięcia zakażenia.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości