Wiadomości

Od Wigilii na Teneryfie trzeba chodzić w maseczce. Są wyjątki

23 grudnia 2021, 18:12
Hiszpański rząd reaguje na ogromny wzrost zakażeń koronawirusem. Od 24 grudnia 2021 na terenie całego królestwa, w tym też na Wyspach Kanaryjskich i na Teneryfie będziemy musieli nosić maseczki nawet w na ulicy.

Informacja o konieczności noszenia maseczek na otwartej przestrzeni podał hiszpański premier tuż po zdalnym spotkaniu z prezydentami wszystkich regionów. W spotkaniu uczestniczył też prezydent Ángela Víctora Torresa z Wysp Kanaryjskich.

Ustalono, że maseczki będziemy musieli nosić nawet na zewnątrz. Przepisy wchodzą w życie od 24 grudnia 2021 roku i będą obowiązywać do odwołania. Od tej zasady wprowadzono jedynie cztery wyjątki. 

Wyjątki od noszenia maseczek na zewnątrz:

- Podczas uprawiania sportu;

- Na świeżym powietrzu, gdzie idziesz sam lub z członkiem rodziny, lub przyjacielem. Jeżeli nie możesz utrzymać odległości minumum 1,5 metra od innych osób, wówczas konieczne jest założenie maseczki;

- W naturalnych, otwartych przestrzeniach, czyli np. na plaży czy boisku sportowym;

- W środowisku rodzinnym.

- Jest to środek tymczasowy -  powiedziała minister zdrowia Carolina Darias na konferencji prasowej, podczas której wskazała, że ​​dekret królewski umożliwia rządowi ustalenie intensyfikacji lub używania masek. Pominięcie nakazu może skutkować grzywną w wysokości 100 euro. O innych obostrzeniach obowiązujących na Teneryfie pisaliśmy w artykule pt.: Czy mogę przylecieć na wakacje na Teneryfę?


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości