Wiadomości

Hiszpania kończy z maseczkami, ale są małe wyjątki

6 kwietnia 2022, 14:47
Bez maseczek w Hiszpanii od 21 kwietnia. Będą tylko nieliczne wyjątki - wśród nich szpitale, ośrodki zdrowia i transport publiczny.

Koniec z maseczkami w Hiszpanii. Znamy już termin, od kiedy używanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych ma być zniesione. Oddychać pełną piersią będziemy mogli już od 21 kwietnia. Tak uzgodniła Międzyterytorialna Rada ds. Zdrowia. Co ważne, minister zdrowia, Carolina Darias, zaproponowała, żeby maseczki pozostawić w transporcie publicznym, szpitalach i ośrodkach zdrowia.

Co prawda temat maseczek nie znalazł się w programie dzisiejszego spotkania, ale oczekiwano, że zostanie on poruszony, aby przed wdrożeniem mógł zostać zaakceptowany przez Radę Ministrów w Parlamencie. To jest jednak tylko formalność.

Dwa regiony Hiszpanii były przeciwne zniesieniu maseczek - była to Andaluzja, której władze uważały to za „przedwczesny”, oraz Baleary, które wcale nie zgadzały się z tym wnioskiem. 

Co ważne, firmy i sklepy moga nadal wymagać stosowania maseczek i stosowana informacja o tym, że dany sklep czy firma wymaga noszenia maseczek, będzie musiała być widoczna przy wejściu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości