Wiadomości

Kolejne deszcze na Teneryfie - dla mieszkańców to luksus

4 kwietnia 2022, 08:00
Teneryfa, nazywana wyspą wiecznej wiosny, nieczęsto może pochwalić się obfitymi opadami. Zwykle przez wiele miesięcy na wyspie nie pada deszcz. Ostatnio się to zmieniło.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Ostatnie miesiące na wyspie są pogodowym zaskoczeniem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Teneryfy. Od października regularnie na wyspie pojawiają się opady. Również w miniony weekend w wielu miejscach na Teneryfie przeszły burze i silne deszcze. I choć turyści nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, to dla mieszkańców, deszcz ten jest pewnego rodzaju luksusem.

Po ulewnych deszczach, roślinność Teneryfy jest bardziej zielona a powietrze jest przyjemniejsze. Jednak dla turystów deszcze, czy silne fale oznaczają brak możliwości korzystania z niektórych atrakcji wyspy. Dla przykładu wczoraj falochron przy plaży Las Teresitas był zamknięty z uwagi na silne fale. Ograniczona jest również możliwość surfowania, a wiele restauracji i barów jest zamkniętych.

Jaka będzie pogoda na Teneryfie przez kolejne dni?

Pogoda na Teneryfie w kwietniu również zaskakuje. Na dziś, poniedziałek 4 kwietnia nadal przewidywany jest silny wiatr południowo zachodni. Maksymalna temperatura może wynieść ok. 21 stopni oraz mogą pojawić się przelotne opady.

A zatem jakie macie plany na dziś?

Zapraszamy do przeczytania kilku naszych artykułów, w których znajdziecie informacje, co można robić na Teneryfie w czasie kiepskiej pogody.

Jaskinia wiatru

Nietypowe atrakcje na Teneryfie


Podziel się

Komentarze