Wiadomości

Pogoda na Teneryfie: kiepskie prognozy na weekend

1 kwietnia 2022, 12:01, Marcin Kluwak
Pogoda na Wyspach Kanaryjskich od początku roku nie rozpieszcza. Co rusz na Teneryfie musimy zmagać się z silnymi wiatrami, częściej też pada deszcz. Prognozy na ten weekend nie są zbyt optymistyczne.

Najnowsza prognoza pogody AEMET na ten weekend pokazuje burzę nadciągającą na Wyspy Kanaryjskie z północnego zachodu, która przyniesie dziś silne wiatry, zachmurzone niebo i deszcz na północy i zachodzie od Teneryfy i La Palmy. W sobotę i niedzielę kiepska pogoda będzie już na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. 

Co najbardziej przeszkadza turystom wypoczywającym na Wyspach Kanaryjskich? Oczywiście wiatr i deszcz, a tego w najbliższych dniach nie zabraknie. Zgodnie z prognozą pogody, wiać będzie już w piątek, a kulminacja nastąpi w weekend. Wiatr i deszcz pojawią się w bardziej górzystych częściach wysp, ale zachmurzone niebo w pozostałych lokalizacjach nie pozwoli na plażowanie. 

Na szczęście największa, weekendowa nawałnica ominie Teneryfę i skupi się na pozostałych wyspach archipelagu: Gran Canarii, Lanzarote i Fuerteventurze. Najgorsza pogoda prognozowana jest na niedzielne popołudnie. 

Jak prezentuje się pogoda na dziś dla południowej Teneryfy? 

* niebo będzie zachmurzone, mogą wystąpić też niewielkie opady deszczu

* Wilgotność: 66%

* Opady: 24% - Większość opadów jest spodziewana dziś na północy i zachodzie, z niewielkimi przelotnymi opadami wieczorem.

* Wiatr: umiarkowany, 29 km/h ze wschodu.

* Temperatury: Maksymalnie 21°C i minimalnie 16°C.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości