Wiadomości

Pogoda na Teneryfie: kiepskie prognozy na weekend

1 kwietnia 2022, 12:01, Marcin Kluwak
Pogoda na Wyspach Kanaryjskich od początku roku nie rozpieszcza. Co rusz na Teneryfie musimy zmagać się z silnymi wiatrami, częściej też pada deszcz. Prognozy na ten weekend nie są zbyt optymistyczne.
Najlepsze oferty na Teneryfę

Najnowsza prognoza pogody AEMET na ten weekend pokazuje burzę nadciągającą na Wyspy Kanaryjskie z północnego zachodu, która przyniesie dziś silne wiatry, zachmurzone niebo i deszcz na północy i zachodzie od Teneryfy i La Palmy. W sobotę i niedzielę kiepska pogoda będzie już na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. 

Co najbardziej przeszkadza turystom wypoczywającym na Wyspach Kanaryjskich? Oczywiście wiatr i deszcz, a tego w najbliższych dniach nie zabraknie. Zgodnie z prognozą pogody, wiać będzie już w piątek, a kulminacja nastąpi w weekend. Wiatr i deszcz pojawią się w bardziej górzystych częściach wysp, ale zachmurzone niebo w pozostałych lokalizacjach nie pozwoli na plażowanie. 

Na szczęście największa, weekendowa nawałnica ominie Teneryfę i skupi się na pozostałych wyspach archipelagu: Gran Canarii, Lanzarote i Fuerteventurze. Najgorsza pogoda prognozowana jest na niedzielne popołudnie. 

Jak prezentuje się pogoda na dziś dla południowej Teneryfy? 

* niebo będzie zachmurzone, mogą wystąpić też niewielkie opady deszczu

* Wilgotność: 66%

* Opady: 24% - Większość opadów jest spodziewana dziś na północy i zachodzie, z niewielkimi przelotnymi opadami wieczorem.

* Wiatr: umiarkowany, 29 km/h ze wschodu.

* Temperatury: Maksymalnie 21°C i minimalnie 16°C.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości