Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Podróż na Teneryfę to 7 godzin w maseczce. Kiedy to się skończy?

30 marca 2022, 10:21, Marcin Kluwak
Wielu już się przyzwyczaiło, ale wszyscy musimy zgodnie przyznać, że to prawdziwa katorga. 5 godzin w samolocie plus dwie godziny na lotnisku w czasie nadania bagaż, odprawy i oczekiwania wejścia na pokład. Później po wylądowaniu na lotnisku w oczekiwaniu na kontrolę sanitarną. Lecąc na Teneryfę, musimy spędzić minimum 7 godzin w maseczce. Kiedy to się skończy?

W Polsce od 28 marca 2022 roku  nie ma już obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, a to oznacza, że wsiadając na pokład samolotu, teoretycznie również zwolnieni jesteśmy z zakrywania ust i nosa. Informację o zniesieniu tego obowiązku podały ostatnio Polskie Linie Lotnicze LOT, które w wydanym komunikacie "zachęca do ich stosowania w czasie lotu".

Nie ma jednak żadnych informacji dotyczących pozostałych linii lotniczych, które swoje rejsy rozpoczynają w Polsce - chociażby w kierunku Teneryfy. Przypomnijmy, że z Polski na Teneryfę latają takie linie jak Ryanair i Wizzair. Jedynie ta ostatnia linia poinformowała na Twitterze, że na pokładzie ich samolotów obowiązek zostaje utrzymany. Natomiast Ryanair planuje znieść ten obowiązek w kwietniu lub maju. 

Loty z Polski na Teneryfę - skąd najlepiej wylecieć na Teneryfę? 

Nawet jeżeli poszczególne linie zniosą obowiązek noszenia maseczek, po wylądowaniu np. na Teneryfie, będziemy zobowiązani stosować się do miejscowego prawa. A Hiszpania wciąż wymaga stosowania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, w tym właśnie na pokładach samolotów. Dochodzi więc do kuriozalnych sytuacji, w których w Polsce wsiądziemy do samolotu bez maseczki, przez cały lot będziemy mogli już legalnie (bez długiego podjadania chipsów) lecieć bez maseczki, a przy wyjściu z samolotu, w miejscu, gdzie jest o wiele cieplej i gdzie ilość zakażeń jest bardzo niewielka - znów będziemy musieli założyć maseczkę tylko po to, aby przejść przez lotnisko…

Lecisz na Teneryfę z własnym kotem lub psem? Podpowiadamy jak to zrobić!

Jest jednak światełko w tunelu, bo i Hiszpanie mają niedługo pochylić się nad tym problemem. 6 kwietnia w Toledo, hiszpańskie ministerstwo zdrowia organizuje kolejne spotkanie Międzyterytorialnej Rady Narodowego Systemu Zdrowia i tam być może zapadną decyzje o tym, kiedy w końcu pozbędziemy się maseczek. Z przecieków wiadomo, że z maseczkami na terytorium Hiszpanii, więc i na Wyspach Kanaryjskich będziemy mogli pożegnać się już podczas najbliższych Świąt Wielkanocnych. Nie wszyscy są jednak zgodni, a to właśnie wszyscy członkowie rady muszą podjąć taką decyzję.

Piękne i nietypowe hotele na Teneryfie. Musisz to zobaczyć!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości