Wiadomości

Ceny paliwa na Teneryfie w końcu spadną?

30 marca 2022, 10:19
W opublikowanym dzisiaj Dzienniku Urzędowym (BOE) zaplanowano szereg zmian mających na celu łagodzenie skutków wojny z Ukrainą. Wśród nich dobra informacja dla kierowców.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

W ostatnich tygodniach obserwowany jest znaczny wzrost cen paliwa na Teneryfie. Głównym powodem tej zmiany jest tocząca się wojna na Ukrainie. Kierowcy na Teneryfie dotkliwie odczuli wzrost cen.

Dziennik Urzędowy (BOE) opublikował dekret królewski z mocą ustawy, w którym ustanowiono dofinansowania do paliwa w wysokości 20 centów na każdym litrze. Założenia obejmują również inne działania, takie jak ustanowienie limitu na wzrost ceny czynszu na kolejne miesiące (2%), weto zwolnienia, dopłaty do prądu, czy możliwość korzystania z ERTE, podobnie jak to miało miejsce w czasie pandemii. Wszystkie działania mają trwać do czerwca.

W plan łagodzenia ekonomicznych skutków wojny zaangażowanych zostanie 16 000 milionów euro, z czego 6 000 milionów to pomoc bezpośrednia i obniżanie podatków, a 10 000 milionów na promocję nowej lini ICO.

Niższa cena paliwa ma obowiązywać od 1 kwietnia. Przypomnijmy, że obecnie cena paliwa wynosi nawet 1,60 euro / litr, co znacznie podniosło koszty życia dla wielu rodzin.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości