Wiadomości

Bez testów i kwarantanny przy powrocie do Polski

24 marca 2022, 10:49, Marcin Kluwak
źródło: Straż Graniczna
Doskonałe informacje dla podróżujących do Polski - np. z Teneryfy. Od poniedziałku, 28 marca 2022 roku nie będzie już konieczności odbywania kwarantanny wjazdowej. Nie będą wymagane testy, czy też certyfikaty.
Najlepsze oferty na Teneryfę

Jedynym obowiązkiem dla osób przylatujących do Polski będzie wypełnienie karty lokalizacyjnej. 

- Znosimy też izolację i kwarantannę domową, a także wszelkie kwarantanny związane z wjazdem do Polski. Pacjenci, którzy będą identyfikowani poprzez testy jako zakażeni, będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie i oczywiście będą, mając świadomość zagrożenia, musieli sami izolować się w domu, natomiast tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid - mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy

Karta lokalizacyjna pasażera, wypełniana przy przekraczaniu granicy, nadal będzie obowiązkowa. - Te karty dalej będą obowiązkowe, bo nie dotyczą tylko sytuacji związanej z covidem, ale wszelkich zagrożeń, które mogą wystąpić. Takie informacje musimy mieć. Takie karty w formie papierowej istniały również przed covidem – mówił Krzysztof Saczka, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości