Wiadomości

Bez testów i kwarantanny przy powrocie do Polski

24 marca 2022, 10:49, Marcin Kluwak
źródło: Straż Graniczna
Doskonałe informacje dla podróżujących do Polski - np. z Teneryfy. Od poniedziałku, 28 marca 2022 roku nie będzie już konieczności odbywania kwarantanny wjazdowej. Nie będą wymagane testy, czy też certyfikaty.

Jedynym obowiązkiem dla osób przylatujących do Polski będzie wypełnienie karty lokalizacyjnej. 

- Znosimy też izolację i kwarantannę domową, a także wszelkie kwarantanny związane z wjazdem do Polski. Pacjenci, którzy będą identyfikowani poprzez testy jako zakażeni, będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie i oczywiście będą, mając świadomość zagrożenia, musieli sami izolować się w domu, natomiast tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid - mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy

Karta lokalizacyjna pasażera, wypełniana przy przekraczaniu granicy, nadal będzie obowiązkowa. - Te karty dalej będą obowiązkowe, bo nie dotyczą tylko sytuacji związanej z covidem, ale wszelkich zagrożeń, które mogą wystąpić. Takie informacje musimy mieć. Takie karty w formie papierowej istniały również przed covidem – mówił Krzysztof Saczka, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości