Wiadomości

Atrakcje na Teneryfie - co warto robić?

7 marca 2022, 09:38
Przyjeżdżasz na wakacje na Teneryfę i zastanawiasz się, jakie są tu atrakcje? W ofercie biur znajduje się wiele wycieczek na Teneryfie. Sprawdź jakie.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Teneryfa to wyspa pełna atrakcji dla osób w każdym wieku. Jest tu mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć i rzeczy, które warto przeżyć. Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje na Teneryfie są dla Ciebie, sprawdź naszą listę najpopularniejszych wycieczek.

Rejs z oglądaniem delfinów i wielorybów

Teneryfa to wyspa zlokalizowana na Oceanie Atlantyckim. Jest to również miejsce występowania wielu gatunków ryb i mieszkańców oceanu, a wśród nich delfinów, wielorybów, żółwi, czy latających ryb. Na Teneryfie organizowanych jest wiele wycieczek, w czasie których możesz oglądać życie oceanu. Do wyboru są prywatne motorówki, katamarany, duże łodzie, a nawet statki pirackie. Rejs trwa zwykle od 2 do 4 godzin. Bardzo często w cenie zawarty jest również poczęstunek lub napoje. Koszt wycieczki wynosi ok. 20 - 35 euro / osobę.

Zarezerwuj rejs z oglądaniem delfinów i wielorybów

Piknik na plaży

Jeśli masz ochotę spędzić chwilę w otoczeniu pięknego zachodu słońca oraz skosztować lokalnych produktów Teneryfy, możesz skorzystać z oferty polskiej firmy Hop Picnic - zobacz więcej. Dziewczyny zorganizują dla Ciebie piękny piknik na jednej z uroczych plaż i zadbają o każdy element, żebyś czuł się wyjątkowo. To świetny pomysł, żeby na chwilę się zatrzymać i móc podziwiać piękno wyspy. Koszt takiej atrakcji wynosi od 70 euro / os.

Zarezerwuj piknik

Quady

Jeśli lubicie odrobinę adrenaliny, zwiedzanie Teneryfy na quadach to świetna propozycja. Jest to niestandardowy sposób na odkrycie ciekawych miejsc na wyspie. Zwykle wycieczka quadami organizowana jest na kilka - kilkanaście osób. Można w ten sposób jechać na Wulkan el Teide, zwiedzić Mascę lub kanaryjski las, gdzie uczestnicy mogą poczuć magię off-roadu. Aby wziąć udział w takiej wycieczce, nie musisz mieć doświadczenia w prowadzeniu quada. Koszt wycieczki quadami to ok. 100 - 120 euro / osobę

Zarezerwuj wycieczkę quadami

Obserwowanie gwiazd

Teneryfa jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na świecie do obserwacji gwiazd. Dzięki przejrzystości powietrza, widoczność nieba jest tu bardzo duża. Na Teneryfie znajduje się również obserwatorium astronomiczne. Podczas wycieczki na nocne obserwowanie nieba uczestnicy mogą przy pomocy profesjonalnych teleskopów obserwować gwiazdy. Koszt wycieczki to ok. 80 - 90 euro / osobę

Zarezerwuj wycieczkę

Skutery wodne

Skutery wodne to świetna dawka adrenaliny i emocji. Podczas 40 minutowej zabawy można popływać w okolicach popularnych plaż na południu wyspy. Do udziału w atrakcji nie jest potrzebne doświadczenie ani patent. Organizatorzy zapewniają szkolenie wstępne oraz opiekę instruktora podczas wycieczki. Koszt atrakcji to ok. 70 euro / osobę.

Lot paralotnią

Jeśli chcesz poczuć się jak ptak i zobaczyć Teneryfę z innej perspektywy, koniecznie spróbuj lotu paralotnią w tandemie. Możesz wystartować z kilku wysokości - 700 - 900 - 2000 m n.p.m. Podczas lotu możesz zobaczyć niesamowite widoki, wąwozy, ocean, góry, jak również miejscowości, które z lotu ptaka wyglądają niesamowicie. Ponadto na wyspie można polecieć w tandemie z polskojęzycznym pilotem. Koszt lotu to ok. 90 - 190 euro / osobę.

Zarezerwuj swój lot

Buggy

Lubisz adrenalinę i chcesz spędzić nietypowo czas? Zatem buggy są dla Ciebie. Podczas wycieczki jest dużo off-roadu, więc możesz sprawdzić swoje umiejętności. Do obsługi buggy wystarczy prawo jazdy kat. B. Podczas wycieczki buggy, można podziwiać lokalne miejscowości oraz krajobrazy z punktów widokowych.

Parasailing - lot na spadochronie za motorówką

To bardzo przyjemna i spokojna atrakcja, w której udział mogą wziąć nawet dzieci (od 2 lat). Jest to orzeźwiająca wycieczka, szczególnie polecana w upalne dni. Pasażerowie lecą na spadochronie, który jest ciągnięty przez motorówkę. Zwykle odbywa się to w okolicy popularnych plaż, dzięki czemu można obserwować kurorty od strony oceanu. Spadochron może wznieść się na wysokość ok. 100 m n.p.m. Koszt atrakcji to ok 35 euro / osobę

Lot helikopterem

Będąc na Teneryfie nie raz usłyszysz dźwięk helikoptera. Ty również możesz skorzystać z tej luksusowej transakcji, jaką jest lot helikopterem nad Teneryfą. Jest to wspaniały pomysł na prezent lub wyjątkową randkę. Do wyboru jest kilka tras, o różnym czasie trwania oraz z możliwością zobaczenia różnych części wyspy. Koszt tej atrakcji wynosi między 100 - 500 euro / osobę w zależności od wybranego pakietu

 

 

 


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości