Wiadomości

Teneryfa zamyka się na rosyjskich turystów

5 marca 2022, 18:16
Turismo de Tenerife oficjalnie zamyka biuro w Moskwie. Prezydent Teneryfy poinformował, że rząd podjął stosowne kroki w celu rozwiązania umowy w kraju, który zaatakował Ukrainę.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Teneryfa zamyka się na rosyjskich turystów. Oznaką tego jest zaprzestanie działalności biura, które od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje w Moskwie i które prowadziło do tej pory promocję Teneryfy wśród miejscowej ludności. Odwołany został też udział Turismo de Tenerife w targach MITT w Moskwie, które miały odbyć się w dniach 15-17 marca.

Turismo de Tenerife to urząd, z którego prowadzi się promocję wyspy w Rosji, który działa od lat. Kilka dni temu podjęliśmy stosowne kroki w celu rozwiązania umowy w kraju, który atakuje inny - sąsiadujący kraj i przez to destabilizuje całą Europę ”- podkreślił prezydent Martín.

Rząd Teneryfy (Cabildo de Tenerife) poinformował już o swojej decyzji sektor turystyczny wyspy, wskazując że obecnie nie ma możliwości prowadzenia jakiejkolwiek działalności promocyjnej na tym obszarze. Dodatkową okolicznością jest zamknięcie przestrzeni powietrznej do samolotów rosyjskich oraz trudności z transakcjami gospodarczymi z tym krajem.  

Przeczytaj koniecznie: Jedzenie na Teneryfie. Top 10 rzeczy, których musisz spróbować! 

Pedro Martín zwrócił uwagę, że Island Corporation skontaktowała się z grupą osób z Ukrainy mieszkających na Teneryfie. Ma to na celu zebranie informacji i poznania sytuacji osób, które mogą tymczasowo przebywać na wyspie. - Czekamy na wskazówki rządu hiszpańskiego i  jesteśmy do  jego dyspozycji, aby współpracować we wszystkim, co jest potrzebne - dodał prezydent Teneryfy.


Podziel się

Komentarze