Wiadomości

Protest w Santa Cruz przeciwko wojnie na Ukrainie

1 marca 2022, 09:19
Na Teneryfie, tak jak w całej Europie, trwają protesty przeciwko inwazji Rosji na Ukrainę. W minioną niedzielę mieszkańcy Teneryfy wyszli na ulice Santa Cruz de Tenerife.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Od 24 lutego, oczy całego świata skierowane są na konflikt zbrojny pomiędzy Rosją, a Ukrainą. Kraje na całym świecie już nałożyły sankcje gospodarcze i polityczne na Rosję. Polacy organizują zbiórki i noclegi dla osób, którym udało się uciec z Ukrainy. Również mieszkańcy Teneryfy, w tym Polacy, pomagają.

W minioną niedzielę odbył się protest w Santa Cruz, którego celem było podniesienie świadomości na temat wydarzeń na Ukrainie, informacja o tym, jak można aktualnie pomóc osobom dotkniętym wojną oraz akt solidarności z nimi.

Wśród protestujących było również wielu Polaków. W mediach społecznościowych można zobaczyć liczne zdjęcia osób, które wzięły udział w marszu. Podobne protesty miały miejsce w Adeje i innych miejscowościach na Teneryfie.

W najbliższy piątek w restauracji Vibe w Costa Adeje odbędzie się również charytatywny koncert Giny Damalfi. Przez cały dzień będzie również prowadzona zbiórka, z której dochód zostanie przekazany Ukraińskim uchodźcom.

Fotoreportaż


1/4 fot. facebook.com/gina.marta.damalfi

1/4 fot. facebook.com/gina.marta.damalfi

2/4 fot. facebook.com/gina.marta.damalfi

2/4 fot. facebook.com/gina.marta.damalfi

3/4 fot. facebook.com/gina.marta.damalfi

3/4 fot. facebook.com/gina.marta.damalfi

4/4 fot. facebook.com/zbroja

4/4 fot. facebook.com/zbroja

Podziel się

Komentarze