Wiadomości

Przeprowadzasz się na Teneryfę - te dokumenty będą Ci potrzebne

22 lutego 2022, 13:35
Przeprowadzka na Teneryfę wiąże się z wyrobieniem wielu nowych dokumentów, które są niezbędne do funkcjonowania na Wyspie w długim czasie.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Zgodnie z prawem, jeśli przeprowadzasz się na Teneryfę, jesteś zobligowany do wyrobienia kilku podstawowych dokumentów. Dzięki nim będziesz w stanie podpisywać tu umowy (np. Z dostawcą prądu czy internetu), zapisać dzieci do szkoły, czy kupić auto.

Poniżej przedstawiamy listę podstawowych dokumentów, które będą Ci potrzebne na Teneryfie po przeprowadzce.

Numer NIE - (NÚMERO DE IDENTIDAD DE EXTRANJERO)

jest to podstawowy dokument, który należy wyrobić, jeśli przyjeżdżamy na Teneryfę na dłużej. O tym, jak wyrobić numer NIE pisaliśmy tutaj

Zameldowanie, czyli EMPADRONAMIENTO

jest to dokument potwierdzający zameldowanie w danej gminie. Działa na podobnej zasadzie, jak w Polsce. O tym, jak uzyskać empadronamiento, znajdziesz informacje tutaj

Rezydencja

jeśli planujesz swoją przyszłość na Teneryfie, warto postarać się o prawo pobytu, potocznie nazywane rezydencją. Rezydencja pozwala na ulgi, takie jak w przypadku obywateli, jak również na budowanie swojej historii emerytalnej. O tym, jak zdobyć rezydencję, pisaliśmy tutaj.

Podpis elektroniczny w Hiszpanii

podpis elektroniczny pozwala na załatwienie wielu spraw urzędowych online. Ułatwia to np. proces zapisania dziecka do szkoły, czy załatwienia formalności związanych z firmą. 

Zobacz prawdziwą perełkę na Teneryfie. Rajska plaża na uboczu!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości