Wiadomości

Rajska plaża na uboczu. To prawdziwa perełka na Teneryfie

2 lutego 2022, 10:00
źródło: Canva/Anita_Bonita
Ta plaża znajduje się u podnóża klifów, na których rozciągają się plantacje bananów. To tworzy niesamowity kontrast. Jeżeli szukasz ukrytej perełki, plaży, która nie jest przepełniona turystami, to trafiłeś idealnie. Zapraszamy do Playa Abama.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Plaża Abama to rajska zatoka ze złotym piaskiem i spokojnymi turkusowymi wodami położona w Guía de Isora, na południu Teneryfy. To mało znana plaża, na której panuje sielska atmosfera. Oprócz turkusowej wody, złotego piasku, możemy stamtąd podziwiać wspaniałe zachody słońca.

Plaża Abama jest bardzo bezpieczna dla dzieci, które mogą cieszyć się wodą i bawić się piaskiem bardzo blisko brzegu. Plaża została wybudowana specjalnie dla gości pobliskiego hotelu, ale ponieważ wszystkie plaże na Teneryfie są publiczne, to hotel nie mógł jej zamknąć. Dlatego teraz wszyscy turyści mają do niej dostęp.

Playa Abama położona jest na uboczu, dlatego też tak niewiele ludzi wie o jej istnieniu. Znajduje się ona w gminie Guia de Isora, a dojechać do niej można samochodem, jadąc drogą TF-47. Z parkingu trzeba przejść około kilometra, ale warto. Widoki rekompensują wszelkie trudności. Możliwy jest też dojazd autobusem linii 473 w kierunku Los Gigantes. Wysiąść musimy na przystanku Abama i iść tą samą drogą. Zejście na plażę kamienistymi schodami.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości