Wiadomości

Empadronamiento - co to jest i do czego jest potrzebne?

15 lutego 2022, 08:58
Empadronamiento to jeden z podstawowych dokumentów, które będą Ci potrzebne, jeśli planujesz przeprowadzkę na Teneryfę. Zobacz do czego i jak go uzyskać.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Empadronamiento to dokument potwierdzający zameldowanie w Miejskim Rejestrze Mieszkańców (Padrón Municipal de Habitantes).

 

Kto powinien wyrobić certyfikat zameldowania (empadronamiento)?

Jeśli mieszkasz na stałe na Teneryfie (nawet, jeśli na kilka miesięcy wyjeżdżasz do innego kraju), powinieneś wyrobić empadronamiento.


Gdzie i kiedy potrzebne jest empadronamiento?

W niektórych organizacjach i jednostkach publicznych możesz zostać poproszony o przedstawienie empadronamiento do realizacji różnych celów. Np. w sądzie, urzędzie imigracyjnym, urzędzie stanu cywilnego, w konsulacie, ambasadzie. Również do zapisania dziecka do szkoły (więcej o procedurze zapisywania dzieci do szkoły pisaliśmy tutaj), czy wyrobienia rezydencji (o tym, jak zostać rezydentem pisaliśmy więcej tutaj).

Gdzie wyrobić certyfikat zameldowania?

W gminie, w której mieszkasz. Należy pamiętać, że za każdym razem, kiedy zmieniasz miejsce zamieszkania, powinieneś wyrobić nowe empadronamiento.

Co jest potrzebne do wyrobienia empadronamiento?

  • Formularz rejestracyjny
  • Dokument tożsamości (paszport lub numer NIE)
  • Wielojęzyczny akt urodzenia dziecka - jeśli chcesz zameldować dziecko
  • Dokument potwierdzający, że mieszkasz w danym miejscu (akt własności mieszkania lub umowa najmu)

Aby wyrobić empadronamiento, musisz umówić się na wizytę (cita previa). Możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej dla swojej gminy. Wystarczy wpisać w google: empadronamiento (gmina, np. Adeje) cita previa.

Dla mieszkańców gminy Santa Cruz jest to strona: https://sede.santacruzdetenerife.es/sede/cita-previa/reservar

Dla mieszkańców gminy Adeje: http://citaprevia.adeje.es/

Dla mieszkańców gminy San Miguel de Abona: https://sede.sanmigueldeabona.es/acceso/entrada?ReturnUrl=%2fcarpeta%2fregistro%2fentrada%2ftramites

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości