Wiadomości

Podróżni z Hiszpanii kontynentalnej wciąż muszą okazywać certyfikat

17 lutego 2022, 11:49
Podróżujecie pomiędzy Hiszpanią kontynentalną a Wyspami Kanaryjskimi? Musicie pamiętać, że wylatując z Hiszpanii kontynentalnej, czy z Balearów na przykład na Teneryfę, musicie mieć certyfikat, lub test.

Wyspy Kanaryjskie wciąż restrykcyjnie podchodzą do pasażerów przylatujących ze stałego lądu bądź z Balearów. Wszyscy, którzy lecą na Teneryfę czy inną z Wysp Kanaryjskich z Hiszpanii kontynentalnej lub np. z Majorki, muszą przedstawić zaświadczenie o szczepieniu, bądź test. To obowiązek, mimo że praktycznie nie opuszczamy terytorium jednego państwa. 

Wyspy Kanaryjskie przedłużyły kontrolę pasażerów krajowych przybywających drogą lotniczą lub morską na archipelag o kolejny miesiąc do 15 marca. Informacja taka została opublikowana w Dzienniku Boletin (BOC). Ministerstwo Zdrowia informuje, że ma kontrolować i ograniczać przypadki koronawirusa u podróżnych z innych części Hiszpanii, promując jednocześnie szczepienia przeciwko Covid-19.

Każdy, kto przybywa na Wyspy Kanaryjskie z innego regionu Hiszpanii, w wieku 12 lat i 3 miesiące, musi przedstawić zaświadczenie Covid potwierdzające szczepienie przeciwko Covid-19 lub negatywny wynik testu diagnostycznego na aktywne zakażenie (PCR w ciągu 72 godzin lub antygen z 48 godzinami) lub zaświadczenie o wyzdrowieniu z choroby mniej niż sześć miesięcy przed datą podróży.

Zachody słońca na Teneryfie - zobacz, gdzie są najpiękniejsze!

W ciągu dwóch i pół miesiąca od 1 grudnia 2021 r. do 14 lutego 2022 r. skontrolowano 777 188 pasażerów, którzy przybyli na wyspy z lądu lub Balearów, z których 99% miało wymagane prawem dokumenty. Tylko 1 procent pasażerów nie przedstawiło wymaganych prawem dokumentów i zostało skierowane na test, który został wykonany na terminalu. Jeżeli podróżny odmówi wykonania testu, musi pozostać w izolacji domowej przez 10 dni i możesz zostać ukarany grzywną za naruszenie przepisów.

Rozporządzenie wyklucza dzieci w wieku poniżej 12 lat i 3 miesiące, które wjeżdżają na Wyspy Kanaryjskie oraz osoby w tranzycie przez archipelag, których miejscem docelowym jest inny kraj lub inne miejsce w Hiszpanii. Z tego obowiązku zwolnione są także osoby, które mogą udowodnić, że przebywały poza Wyspami Kanaryjskimi krócej niż 72 godziny.

Co ważne, w przypadku podróży z Wysp Kanaryjskich na teren Hiszpanii konytnentalnej, żadne dodatkowe dokumenty nie są wymagane, potrzebny jest bilet i dokument tożsamości. 


Podziel się

Komentarze