Wiadomości

Hiszpania bez maseczek w przestrzeni publicznej

10 lutego 2022, 09:16
Od dzisiaj, 10 lutego 2022 roku, w przestrzeni publicznej w Hiszpanii nie trzeba już nosić maseczek. Są jednak pewne wyjątki, o których trzeba wiedzieć.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Maseczkę muszą nosić osoby powyżej 6 roku życia w każdej zamkniętej przestrzeni do użytku publicznego lub otwartej dla publiczności:

1. Na dużych imprezach plenerowych, gdy uczestnicy stoją. Jeśli siedzą, będzie to obowiązkowe, gdy nie można zachować bezpiecznej odległości 1,5 metra między ludźmi, z wyjątkiem osób wspólnie zamieszkujących

2. W transporcie lotniczym, autobusowym lub kolejowym, w tym także na peronach i stacjach pasażerskich. Maseczki musimy mieć założone podczas podróży kolejką linową, a także w uzupełniającym publicznym i prywatnym transporcie pasażerskim (taksówki) w pojazdach do dziewięciu miejsc siedzących, łącznie z kierowcą, jeżeli pasażerowie pojazdów turystycznych nie mieszkają pod tym samym adresem.

3. W zamkniętych przestrzeniach statków i łodzi, gdy nie można zachować bezpiecznej odległości 1,5 metra, z wyjątkiem osób wspólnie zamieszkujących.

Pamiętajmy, że w wielu przypadkach w przestrzeniach zamkniętych wciąż jesteśmy zobowiązani zakrywać usta i nos. Maseczki wymagane są między innymi: w hotelach, w restauracjach (gdy nie spożywamy posiłków), w windach, centrach handlowych, sklepach, zakładach usługowych i wszędzie tam, gdzie nie można zachować 1,5 metra odległości od drugiej osoby. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości