Wiadomości

Na Teneryfie bez maseczek na świeżym powietrzu

8 lutego 2022, 12:13, Marcin Kluwak
Od 10 lutego na Teneryfie, ale też w całej Hiszpanii nie będziemy już musieli chodzić w maseczkach na świeżym powietrzu. Przepisy zostały zadekretowane przez Radę Ministrów i wejdą w życie po opublikowaniu w dzienniku ustaw.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Wracamy do normalności! Chociaż wielu się nie stosowało do tego przepisu, a inni wręcz to wyśmiewali, noszenie maseczek na otwartej przestrzeni to był ustawowy obowiązek. Do tych obostrzeń stosowali się głównie lokalni mieszkańcy, dla których przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa nie jest niczym nadzwyczajnym. 

Maseczki nadal będą obowiązywać w pomieszczeniach, w miejscach otwartych dla publiczności, takich jak sklepy, bary i restauracje i hotele. Maseczkę trzeba będzie mieć wszędzie tam, gdzie nie można zachować 1,5-metrowej odległości. Bez maseczki wciąż nie wejdziemy do taksówki czy też autobusu. W Hiszpanii jest to ściśle przestrzegane nie tylko przez policję, ale też przez samych mieszkańców, którzy zwracają uwagę tym, którzy nie stosują się do przepisów.

Od 10 lutego zwiększone zostały też limity podczas masowych imprez sportowych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości