Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Seat przebił barierki i spadł z mostu w La Orotavie

6 lutego 2022, 20:45, Anna Kluwak
fot. Bomberos de Tenerife
Na drodze TF-5 na wysokości ronda San Jeronimo w La Orotavie doszło do dramatycznego wypadku. Kierująca seatem przebiła barierki na moście, przez co auto spadło z wiaduktu. Ranna została 30 i 86-letnia kobieta.

W niedzielę 6 lutego o godz. 18.54 Centrum Koordynacji Sytuacji Kryzysowych i Bezpieczeństwa Rządu Wysp Kanaryjskich otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze TF-5, na wysokości ronda San Jeronimo w La Orotavie. 

Na miejsce zostało wysłane kanaryjskie pogotowie ratunkowe (Servicio de Urgencias Canario), straż pożarna (Consorcio de Bomberos de Tenerife), straż cywilna (Guardia Civil) oraz Centro Insular de Carreteras (centrum autostrady na wyspie).

Kiedy służby dotarły na miejsce okazało się, że osobowy seat przebił barierki i spadł z mostu. 30-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki seat jadąc mostem w kierunku autostrad w pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na pobocze, a następnie przebiła barierki i pojazd spadł z mostu. W pojeździe zostały zakleszczone dwie osoby – 30-letnia kobieta kierująca seatem oraz 86-letnia pasażerka. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi, aby uwolnić ranne osoby. 

Najciężej poszkodowana została 86-letnia pasażerka, która z poważnymi obrażeniami została przewieziona karetką do Szpitala Uniwersyteckiego Wysp Kanaryjskich. Z kolei 30-letnia kobieta kierująca seatem doznała średnich obrażeń i również została przetransportowana karetką pogotowia do Szpitala Uniwersyteckiego Wysp Kanaryjskich.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości