Wiadomości

Mocny wiatr na Teneryfie. Strażacy pomagają usuwać zniszczenia

3 lutego 2022, 11:11
źródło: Bomberos de Tenerife
Znów mocno wiało na Teneryfie. Jak informuje serwis pogodowy canarywheater.es, w wielu punktach Teneryfy porywy wiatru w ciągu ostatniej doby przekroczyły 100 km/h. Dużo pracy mieli strażacy.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Pogoda po calimie na Teneryfie jest nieprzewidywalna. Po dość intensywnych opadach deszczu, które zalały między innymi miejscowość Pal Mar w gminie Arona, na wyspie zaczęło mocno wiać. 

Najmocniejszy wiatr zanotowano na wschód od wulkanu Teide, w okolicach miejscowości Güímar. Tam wiatr wiał z prędkością ponad 70 km/h, a w porywach przekraczał 100 km/h. Bardzo mocno wiało też w okolicach miejscowości La Matanza de Acentejo, na wschód od Puerto de La Cruz. Tam zanotowano porywy osiągające nawet 114 km/h. O połowę słabszy wiat, ale także zdecydowanie mocniejszy, niż zazwyczaj, zanotowały wiatromierze na południowym zachodzie Teneryfy. W okolicach La Calety i Callao Salvaje wiatr wiał z prędkością ponad 30 km/h.

Z powodu mocnego wiatru unieruchomiono dziś (3.02.2022) wjazd kolejką Teleferico na Teide. Pełne ręce roboty mieli też strażacy. Na północy wyspy w miejscowości Bajamar miejscowi strażacy pomagali mieszkańcom w usunięciu zniszczeń spowodowanych silnym wiatrem. Strażacy usuwali zerwane pergole i zadaszenia, które oderwały się od konstrukcji. Natomiast w miejscowości Los Realejos, straż pożarna udrażniała drogę publiczną. Od konstrukcji oderwała się 5-metrowa brama, która spadła na jezdnię.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości