Wiadomości

Koniec calimy - początek burz

2 lutego 2022, 11:36
Agencja Meteorologiczna na Wyspach Kanaryjskich (AEMET) wprowadza żółty alert 2 lutego między 10 a 17 na Teneryfie. Zniesiono natomiast żółty alert dotyczący poziomu pyłu, który w ostatnich dniach unosił się nad Wyspami Kanaryjskimi.

Calima doskwierała mieszkańcom od piątku, jednak poziom pyłu się znacznie zmniejszył. Po mgłach nastąpiły opady deszczu, dlatego rządowa Agencja Meteorologiczna ogłosiła we wtorek 1.02 o 21:00 żółty alert na wyspie el Hierro i w środę o północy na pozostałych wyspach objętych zagrożeniem wysokich opadów (Teneryfa, La Palma, La Gomera).

Największe opady deszczu i burze przewidywane są na wyspach najbardziej wysuniętych na zachód. Na Lanzarote oraz Fuerteventurze opady będą mniejsze i bardziej okazjonalne. Możemy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz pozostałości pyłu w powietrzu.

Spodziewany jest wzrost temperatury na południu Teneryfy i jej obniżenie na północy ze względu na ukształtowanie terenu. Średnie temperatury wyniosą między 18°C, a 25°C.

Wiatr będzie lekki i umiarkowany z możliwymi bardzo silnymi porywami na zachodnim i północno - wschodnim wybrzeżu Teneryfy.

Pogoda na Teneryfie w styczniu i lutym nie sprzyjała kąpielom słonecznym i spacerom. Jednak wszystko wskazuje na to, że już za parę dni wszystko wróci do normy, a turyści i mieszkańcy znów będą mogli cieszyć się słońcem i czystym powietrzem.

źródło: Amet


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości