Wiadomości

Co z czerwcowym karnawałem na Teneryfie? Wszystko zależne od obostrzeń

1 lutego 2022, 11:40, Marcin Kluwak
Wciąż nie ma ostatecznej decyzji, jeżeli chodzi o organizację karnawału na Teneryfie. Termin czerwcowy jest aktualny, ale jak twierdzi burmistrz Santa Cruz, wszystko zależy od warunków sanitarnych.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

W ostatnich dniach stycznia odbyły się spotkania z różnymi grupami, które są zaangażowane w organizację tegorocznego karnawału. Burmistrz José Manuel Bermúdez, podczas prezentacji plakatu karnawałowego mówił, że władze nie wykluczają żadnej ewentualności - Miejmy nadzieję, że do czerwca rząd Hiszpanii ogłosi zakończenie pandemii. Dopiero wtedy na ulicy pojawi się karnawał. Mówimy o Karnawale przeznaczonym dla tysięcy ludzi, aby mogli się bezpiecznie bawić. Miejmy nadzieję, że za kilka miesięcy sytuacja się zmieni – ​​powiedział burmistrz. 

Rada miasta oraz burmistrz z przychylnością patrzą na wszystkich tych, którzy podczas karnawału na Teneryfie, prowadzą swój biznes. To właśnie decyzje o organizacji karnawału, mają pomóc tym najmniejszym firmom stanąć na nogi. Dlatego też w czerwcu ma pojawić się wesołe miasteczko. Wstęp do niego będzie możliwy przy zachowaniu wszystkich aktualnych wymogów sanitarnych. 

30 stycznia zaprezentowano też oficjalny plakat Karnawału na Teneryfie.  Centralnym elementem jest głowa cyborga. Autor połączył człowieka z maszyną. Wokół głowy cyborga pojawiły się różne odniesienia nawiązujące do miasta Santa Cruz i świata science fiction. Plakat wybrali internauci, podczas specjalnego głosowania, które było możliwe na oficjalnej stronie karnawału na Teneryfie.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości