Wiadomości

Calima na Teneryfie. Jakość powietrza jest zła!

31 stycznia 2022, 09:17
Przez calimę jakość powietrza na Teneryfie jest wyjątkowo niekorzystna. Po raz kolejny Rząd Wysp Kanaryjskich wydał żółte ostrzeżenie. Osoby wrażliwe nie powinny długo przebywać na świeżym powietrzu.

Rząd Wysp Kanaryjskich twierdzi, że jakość powietrza na dużej części Teneryfy jest wyjątkowo niekorzystna ze względu na obecność pyłu zawieszonego PM 2.5 i PM 10. Dotyczy to praktycznie całej wyspy, ale najbardziej narażone są północne i południowe wybrzeże oraz stolica Teneryfy. 

Dlatego też osobom z grup ryzyka i osobom wrażliwym zaleca się unikanie długotrwałego przebywania na świeżym powietrzu. Rząd apeluje też, aby w razie pogorszenia stanu zdrowia, jak najszybciej udać się na izbę przyjęć. 

Wskazane jest ograniczenie wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu i przebywanie głównie w pomieszczeniach zamkniętych. - Jeśli nie jest to możliwe, podczas prac, które muszą być wykonywane na zewnątrz, należy zastosować odpowiednią ochronę - czytamy w komunikacie Rządu Wysp Kanaryjskich. 

Jak donosi Państwowa Agencja Meteorologiczna, żółte  ostrzeżenie  z powodu zamglenia  na Wyspach Kanaryjskich obowiązuje w ten poniedziałek na Teneryfie i na wyspach prowincji Las Palmas – Gran Canaria, Lanzarote i Fuerteventura.

W powietrzu będzie unosił się pył, który ograniczy widoczność na około 3000 metrów. Lokalni te wartości mogą być niższe. 


Podziel się

Komentarze