Wiadomości

Wyspy Kanaryjskie: 28 tysięcy osób na kwarantannie

28 grudnia 2021, 09:58
Wyspy Kanaryjskie notują wysoką liczbę zachorowań na COVID-19. Podczas świąt zanotowano ponad 4000 nowych przypadków zakażeń. W całym ubiegłym tygodniu na Teneryfie stwierdzono blisko 10 000 nowych infekcji. Zmarło 9 osób.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Wirus na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich pochłonął już 1113 istnień. 293 pacjentów z Covid jest obecnie przyjmowanych do szpitala, a kolejnych 52 walczy o życie na oddziałach intensywnej terapii w szpitalach na Wyspach.

Aż 28 000 osób spędziło święta i spędzi nadchodzący Nowy Rok w izolacji domowej. Władze poszczególnych wysp wręcz błagają ludzi o przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia maseczek (o ostatnich zmianach pisaliśmy TUTAJ), dystansu społecznego oraz o ograniczenie spotkań w gronie znajomych.

Chociaż epidemiolodzy twierdzą, że obecna odmiana wirusa jest mniej śmiertelna, to przestrzegają, że im więcej osób go złapie, tym więcej osób go rozprzestrzeni i tym więcej osób trafi do szpitala i na OIOM.  

Na całych Wyspach Kanaryjskich jest nadal jest ponad 300 000 osób, które nie są zaszczepione, niektóre z powodów medycznych, większość z powodów „osobistych”, więc nie jest trudno obliczyć, że szpitale staną się niebawem przepełnione.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości