Wiadomości

Teneryfa - co warto wiedzieć przed przyjazdem

26 stycznia 2022, 13:43
fot. nateneryfie.pl
Teneryfa to niewątpliwie wyspa pełna atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Jeśli wybierasz się na wakacje na Teneryfie, ten artykuł pozwoli Ci się lepiej przygotować do wyjazdu i spędzić tu czas.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Plan zwiedzania

Szczególnie jeśli jest to Twoja pierwsza wyprawa na Teneryfę, warto przygotować sobie plan zwiedzania wyspy. Tygodniowe lub nawet dwutygodniowe wakacje mogą się okazać zbyt krótkie, żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje Teneryfy. Warto zatem przygotować sobie plan zwiedzania, który będzie obejmował najważniejsze atrakcje, które warto zobaczyć na Teneryfie. A wśród nich znajdą się z pewnością góry Anaga, wulkan Teide, baseny naturalne, Siam Park, klify Los Gigantes czy wąwóz Masca. 

Polecamy wcześniej sprawdzić położenie wszystkich tych miejsc na mapie Teneryfy i zaplanować sobie dni, w taki sposób, żeby zwiedzać wyspę partiami. Warto również pamiętać, że choć Teneryfa jest małą wyspą, wielkości województwa opolskiego, to na każde z miejsc trzeba przeznaczyć sporo czasu. Ponadto przejazdy pomiędzy atrakcjami mogą zająć więcej niż się spodziewamy, ponieważ część dróg będzie nas prowadzić przez kręte zakamarki wyspy.

Wynajem auta na Teneryfie

Komunikacja miejska na Teneryfie działa świetnie. Wielokrotnie o tym pisaliśmy na naszym portalu. Jeśli jednak zdecydujesz się na podróżowanie wynajętym samochodem, warto pamiętać o kilku sprawach jeszcze przed przyjazdem.

Po pierwsze poszukiwania samochodu na wynajem na Teneryfie warto rozpocząć jak najwcześniej. W ostatnim okresie zainteresowanie wynajmem auta jest ogromne, co sprawia, że ich dostępność drastycznie się zmniejsza. Obecnie największe wypożyczalnie nie mają wolnych samochodów aż na miesiąc wprzód.

Jeśli szukasz samochodu na wynajem, skorzystaj z naszej wyszukiwarki: https://www.discovercars.com/pl?a_aid=nateneryfie&a_bid=f0c7d7ea

Ceny wynajmu są różne w zależności od ilości dni oraz modelu samochodu. Za małe 5 osobowe auto zapłacimy ok. 200 euro / tydzień. Wynajmując auto, możesz zostać poproszony o wpłacenie kaucji. Niektóre wypożyczalnie umożliwiają również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które chroni wynajmującego m.in. od odprysków na szybach, złapania gumy czy kradzieży. Koszt takiego ubezpieczenia to zwykle kilka euro za dzień.

Wcześniejsze rezerwacje

Teneryfa oferuje turystom wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Jednak, żeby móc w pełni cieszyć się wczasami na Teneryfie, warto pomyśleć o zrobieniu wcześniejszych rezerwacji. Dotyczy to nie tylko samochodów, ale również atrakcji turystycznych, np. kolejki na wulkan el Teide, wejścia do wąwozu Masca, czy wizyt w muzeach lub jaskiniach. Może okazać się, że bez wcześniejszej rezerwacji, bilety nie będą już dostępne na czas Twojego przyjazdu, dlatego lepiej zadbać o to jeszcze przed wakacjami.

Pogoda na Teneryfie

Teneryfa nazywana jest wyspą wiecznej wiosny, a turyści przylatujący na wyspę oczekują perfekcyjnej pogody. Jednak należy pamiętać, że jest to wyspa, pośrodku której króluje wulkan. Potrafi on namieszać w pogodzie. Dlatego przylatując na Teneryfę, szczególnie w okresie od października do lutego, warto zabrać ze sobą bluzę, długie spodnie i cienką kurtkę. Oznaki zimy szczególnie widoczne są na wulkanie i w górach, jednak nawet podczas wieczornego spaceru wzdłuż plaży może nam być chłodno.

Teneryfa lokalnie

Jeśli zastanawiasz się, czy warto przyjechać na Teneryfę, zapewniamy, że jest tu mnóstwo lokalnych miejsc wartych zobaczenia. Warto poszukać guachinche, czyli restauracji z lokalnym jedzeniem, w których za niewielką opłatą spróbujemy wybornych papas arugadach, sosós mojo i lokalnego wina. Więcej o guachinche pisaliśmy tutaj. Warto również poszukać lokalnych atrakcji, które nie pojawiają się na listach TOP 5 miejsc zobaczenia na Teneryfie, ale sprawią, że lepiej zrozumiemy i poznamy wyspę.

Nietypowe atrakcje

Teneryfa to nie tylko piękne plaże, wschody i zachody słońca. To również piękne trasy trekingowe w górach Anaga, baseny naturalne, czy ukryte jaskinie, w których mieszkają ludzie. To również historia Guanchów, czyli pierwotnego lutu Teneryfy. Jeśli po zwiedzeniu najważniejszych punktów z mapy atrakcji Teneryfy zostanie Ci trochę czasu, polecamy poeksplorować, zapytać lokalnych mieszkańców i spędzić trochę czasu w miejscach nieoczywistych.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości