Wiadomości

Siam Park na Teneryfie. Bilety, atrakcje, godziny otwarcia

26 stycznia 2022, 11:55, Anna Kluwak
fot. nateneryfie.pl
Jedną z topowych atrakcji na Teneryfie jest Siam Park, czyli największy aquapark w Europie. Siam Park na Teneryfie jest otwarty przez cały rok, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

ARTYKUŁ BYŁ AKTUALIZOWANY PO PODWYŻCE CEN BILETÓW W MAJU 2022 ROKU

Siam Park, to największy w Europie i jeden z najlepszych na świecie parków wodnych. Natomiast według użytkowników TripAdvisor jest to park wodny numer 1 na świecie. Siam Park został otwarty w 2008 roku i można w nim znaleźć mnóstwo atrakcji takich jak wodne zjeżdżalnie, basen z falą, sztuczną plażę czy restauracje. Wszystko nawiązuje swoją stylistyką do Tajlandii. Jeżeli lubicie wodne szaleństwo i adrenalinę, to musicie koniecznie odwiedzić to miejsce podczas swoich wakacji na Teneryfie. Warto podkreślić, że w sezonie zimowym od 1 listopada do 31 kwietnia woda basenie z falą w Siam Beach jest podgrzewana. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Siam Park zimą. Czy woda jest podgrzewana?”.

Gdzie kupić bilety do Siam Parku?

Bilety można kupić bezpośrednio w kasach Siam Parku. Jeżeli ktoś nie chce stać w kolejce, wówczas może kupić bilety przez internet - ich cena jest taka sama jak w przypadku tych kupionych w kasie. Link do kupienia biletów przez internet znajdziesz TUTAJ.

 kosztuje 40 euro (wcześniej był to koszt 38 euro), natomiast dla dzieci w wieku 3-11 lat koszt biletu to 28 euro (wcześniej 26 euro). Maluchy poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo. Można też kupić bilet w skład którego będzie wchodził lunch na terenie jednej z restauracji w Siam Parku. Wówczas bilet + lunch dla osoby dorosłej to koszt 54 euro (wcześniej 52 euro), a dla dzieci 36 euro (wcześniej 34 euro).

Istnieją również bilety premium i all inclusive. Bilet premium kosztuje  59 euro (wcześniej 55 euro) i oferuje nam wstęp, lunch o wartości do 15 euro, ręcznik oraz szafkę. Taka sama opcja dla dzieci, obecnie to koszt 41 euro (wcześniej 39 euro) – z zastrzeżeniem, że lunch nie może przekroczyć kwoty 9 euro.

W przypadku biletów all inclusive cena wynosi obecnie 149 euro (wcześniej 122 euro) i tutaj mamy wliczonego fast passa, który uprawnia do korzystania z atrakcji bez kolejki, darmową konsumpcję bez ograniczeń w barach i restauracjach, ręcznik oraz szafkę.

Godziny otwarcia Siam Parku

Jeżeli chodzi o godziny otwarcia Siam Parku, to są one podzielone na okres letni i zimowy. W przypadku okresu letniego, który obowiązuje od 1 maja do 31 października Siam Park jest otwarty w godz. 10-18. Natomiast w miesiącach zimowych - od 1 listopada do 31 kwietnia z aquaparku możemy skorzystać w godz. 10-17.

Gdzie zostawić rzeczy w Siam Parku?

Kiedy chcemy korzystać w pełni z atrakcji jakie oferuje nam Siam Park, możemy skorzystać z zostawienia swoich rzeczy w jednej z szafek na terenie parku. Mamy do wyboru małe lub duże szafki. 

Dla par polecamy małą szafkę, która kosztuje 5 euro + 5 euro depozytu (wcześniej 3 euro + 5 euro), który jest zwracany pod oddaniu klucza do szafki. Zmieści się w niej spokojnie plecak, buty oraz nasze ciuchy. W przypadku rodzin polecamy wynajęcie dużej szafki – koszt to 7 euro + 5 euro kaucji (wcześniej 5 euro + 5 euro). Tutaj zmieści się spokojnie więcej rzeczy.

Atrakcje w Siam Parku

Zjeżdżalnie wodne 

Kinnaree, Mekong Rapids, The Giant, The Tower of Power, Dragon, The Volcano, Jungle Snake, Naga Racer.

Inne atrakcje

Siam Beach, Mai Thai River, Coco Beach, Lost City, Bohdi Trail, Leones Marinos

Restauracje i sklepiki w Siam Parku. Jakie są ceny?

Na terenie Siam Parku mamy do dyspozycji kilka lokalów gastronomicznych takich jak: The Tea House, Thai House, Thai Bar, Beach Club, Beach Bar, Mercado Flotante.

Jeżeli zgłodniejemy, to w Beach Club Restaurant będziemy mogli zjeść lunch lub przegryźć coś lżejszego. Zupę kupimy już za 3,25 euro, a sałatkę za 3,75 euro. Hamburger to koszt 5,95 euro, nuggetysy z kurczaka 4,25 euro, kawałek pizzy 3,5 euro, kanaryjskie ziemniaczki kupimy za 3 euro, a frytki za 2,75 euro. 

Znajdziemy tutaj również dania dla wegetarian oraz bez glutenu. Za miks sałat trzeba zapłacić 3,75 euro, pieczone warzywa 3 euro, a za sałatkę owocową 3 euro. Z kolei w przypadku dań bez glutenu mamy do wyboru mix sałat za 3 euro, rosół za 3,25 euro, specjalnego kurczaka za 8,5 euro czy frytki za 2,75 euro. 

Natomiast w Thai Barze możemy kupić kanapkę z napojem za 5,5 euro, kawę z mlekiem i mufinkę za 2,95 euro, a kanapkę z sokiem pomarańczowym za 5,5 euro. W przypadku słodkości, wafelki w posypce kupimy za 3 euro, gofry z truskawkami za 3,5 euro, a kawę frappe latte za 4 euro.

Do dyspozycji osób, które odwiedzą park wodny są również sklepy z pamiątkami, koszulkami i innymi gadżetami. Jeżeli ktoś nie zabierze ze sobą butów do wody, będzie mógł je kupić na miejscu. Koszt - 10 euro. Buty do wody warto mieć zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy beton nagrzewa się od słońca. Natomiast w sezonie zimowym, jeżeli komuś jest zimno, może kupić piankę do wody - koszt 25,99 euro.

Fast Pass w Siam Parku. Co trzeba wiedzieć?

Jeżeli nie chcecie stać w kolejkach, możecie skorzystać z preferencyjnego dostępu do atrakcji. Oznacza to zakup opaski za 18 euro (wcześniej 15 euro) - to dodatkowy koszt, oprócz biletu wstępu. Z opaską Fast Pass będzie mogli ominąć jednorazowo kolejkę na wszystkich zjeżdżalniach w aquaparku oprócz Tower of Power. Kiedy skorzystamy jednorazowo z danej zjeżdżalni, ratownik przekreśli ją na naszej opasce. Nie będziemy mogli wejść bez kolejki drugi raz na tę samą atrakcję.

Nielimitowany dostęp bez kolejki do zjeżdżalni daje nam bilet all inclusive za 149 euro o którym pisaliśmy wyżej. 

Fotoreportaż


1/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

1/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

2/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

2/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

3/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

3/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

4/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

4/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

5/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

5/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

6/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

6/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

7/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

7/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

8/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

8/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

9/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

9/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

10/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

10/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

11/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

11/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

12/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

12/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

13/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

13/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

14/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

14/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

15/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

15/15 Siam Park - wodne królestwo na Teneryfie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości