Oczywiście wszystko zależy jaki sposób wypoczynku wybierzecie. Bo jeżeli będzie to tylko i wyłącznie hotel z all inclusive i jedno wyjście na miasto, to koszty nie będą znacząco wyższe od tego, co już wydaliście, zamawiając kompleksową usługę u touroperatora. No, chyba że zamarzy Wam się wycieczka na Teide lub na Masce, lub wyjście do Siam Parku, wtedy trzeba będzie dodatkowo płacić.
Prywatna wycieczka po wyspie z przewodnikiem - 70 euro za osobę
Rejs statkiem wzdłuż klifów Los Gigantes - 25 euro za osobę
Jeep Safari - Teide - Masca - 60-65 euro za osobę
Wjazd i zjazd kolejką na Wulkan Teide - 38 euro za osobę
Jednodniowy bilet wstępu do Siam Parku - 38 euro za osobę dorosłą, 26 euro za dziecko od 3 do 11 roku życia;
Jednodniowy Bilet wstępu do Loro Park - 38 euro za osobę dorosłą/26 euro za dziecko od 6 do 11 roku życia
Parasailing - lot na spadochronie za łódką - 40 euro za osobę
Skuter wodny - 90 euro za osobę.
Jeżeli nie zdecydowaliście czy chcecie powierzyć organizację swojej wycieczki specjalistom, czy raczej wolicie wszystko "ogarnąć" sami - polecamy nasz artykuł: Lecimy na Teneryfę. Samemu, czy przez biuro podróży?
Naukowcy mówią, że już samo planowanie wakacji daje człowiekowi ogromną przyjemność - i coś w tym jest. Ponoć podróż rozpoczynamy już w dniu rezerwacji. Oczywiście lepiej, gdy wiemy gdzie szukać i nie ślęczeć godzinami przy laptopie, przeglądając kolejne ogłoszenia na portalach typu booking, czy Airbnb. Tak samo jest z planowaniem lotów. Warto mieć ustaloną datę - najlepiej z jakimś marginesem, bo często jest tak, że w tym akurat terminie lot jest koszmarnie drogi, a już na przykład dwa dni później cena jest niezwykle atrakcyjna. Radzimy więc dobrze - najpierw wybierzcie termin wylotu, później dopasujcie do tego nocleg - nigdy nie odwrotnie, bo to może słono kosztować!
Skąd latają samoloty na Teneryfę? Z Polski bezpośrednio z Krakowa, Katowic, Warszawy i czasami Wrocławia. Ceny? Naprawdę różne, ale tutaj też mamy dla Was radę. Nie rezerwujcie przelotu na czerwiec, czy lipiec w maju tego samego roku. Jeżeli chcecie, żeby było taniej, szukajcie biletów co najmniej 6 miesięcy wcześniej, a jeżeli macie taką możliwość, to nawet 10 miesięcy wcześniej. Linie lotnicze szybko otwierają kalendarze na kolejne lata, aby sprzedać jak najwięcej biletów. Jeżeli mieszkacie blisko zachodniej granicy, warto rozważyć loty przez Berlin. Wybór przewoźników i częstotliwość lotów jest o wiele większa, niż z lotnisk w Polsce.
Niektórzy powiedzą, że nie po to jedzie się na wakacje, aby stać przy garach. Jest w tym wiele racji, ale taki sposób podejścia do kwestii wyżywienia może być o wiele droższy, niż all inclusive w hotelu. Ma to jednak swoje plusy. Będziemy mogli skosztować wielu smaków kanaryjskiej i hiszpańskiej kuchni, a uwierzcie nam - jest czym się zachwycać. Chociażby paellą - Jeżeli jeszcze nie jedliście tego hiszpańskiego specjału, koniecznie musicie spróbować. I to nawet wtedy, kiedy nie przepadacie za owocami morza. Chyba najlepszą paellę na całej Teneryfie skosztujecie w Playa San Juan. Tam szlag trafia każdą dietę, bo dania są przepyszne. Koniecznie zobaczcie: To prawdopodobnie najlepsza paella na Teneryfie. Restaurację La Bodeguita znajdziecie przy głównej ulicy w San Juan. Jest to miejscowość położona na południowo-zachodnim brzegu Teneryfy, pomiędzy Costa Adeje a Puerto de Santiago.
- Paella w Playa San Juan - 15 euro za osobę
- Zestaw obiadowy serwowany w średniej jakości lokalach - 8-10 euro;
- Tapas - przystawka - od 3 do 5-6 euro;
- Grillowany łosoś w restauracji z widokiem 16-17 euro
- Grillowany łosoś, ale bez widoku - 11-13 euro
- Pizza margherita - 6-7 euro
- Pizza Iberica - 10-11 euro
- Kanaryjski ser z grilla - 4-7 euro
- Bic Mac w McDonalds - 5,10 euro
- piwo od 1 do 3 euro za kufel 0,4 litra
- Drink z alkoholem - od 4 do 6 euro
- Sangria (dzbanek) - od 7 do 12 euro
- Kawa barraquito od 1,5 do 3 euro
- gałka loda - od 1,5 euro
Tu może Was zaskoczymy, ale zakupy na Teneryfie nie będą jakieś specjalnie drogie. To fakt, wszystko wszędzie podrożało, ale ceny w dyskontach w Polsce nie różnią się już zbytnio od tych za granicą. Na Teneryfie, gdy będziemy robić zakupy w sklepach sieciowych, typu Mercadona, Hiperdino czy Lidl, nie zapłacimy dużo więcej niż w Polsce. Poniżej przykładowe ceny produktów spożywczych na Teneryfie w 2022 roku (w euro):
- Bułki żytnie w opakowaniu - 6 sztuk - 1,30
- Banany - 1,69/kg
- Pomidory - 1,57/kg
- Nektar pomarańczowy w kartonie 1l - 1,49
- Sangria butelka 1,5l - 1,20 - 1,30
- piwo lokalne 0,3l - 0,55 - 0,60
- Makaron spaghetti - 0,83/opakowanie
- Margaryna Flora - 250 gr - 1,38
- Pasta do zębów Colgate - 75ml - 2,11
- Żel do kąpieli - 1,0l - 1,20
Zasada jest prosta. Im bliżej południa, tym drożej. Na południu, im bliżej „popularnych” miejscówek - też jest drogo. Aby zobrazować koszty pobytu, przyjęliśmy tygodniowy pobyt dla dwóch osób w prywatnym apartamencie (mieszkaniu) z łóżkiem dwuosobowym, łazienką i niewielkim tarasem - oraz z opiniami „bardzo dobry”. Ceny na tygodniowy pobyt w czerwcu 2022 kształtują się następująco:
Puerto de Santiago (południowy-zachód wyspy) - od 1850 złotych
Playa Paraiso (południe) - od 2700 złotych
Costa Adeje (południe) - od 2200 złotych
Los Cristianos (południe) - od 1800 złotych
Costa del Silencio (południe) - od 1700 złotych
Puerto de La Cruz (północ) - od 1300 złotych
To są oczywiście najniższe ceny, które dostępne były na popularnych portalach oferujących noclegi. Jeżeli chcecie poszukać noclegu na Teneryfie na własną rękę, skorzystajcie z naszej wyszukiwarki!