Wiadomości

Dramatyczny wypadek w hotelu na Teneryfie. Na kobietę spadł kawałek muru

15 marca 2022, 14:10, Anna Kluwak
fot. Policía Local de Adeje
W hotelu Coral Ocean View w Playa las Americas doszło do dramatycznego wypadku spowodowanego silnym wiatrem. Pergola baru została całkowicie zniszczona przez spadający mur. Następnie elementy muru wraz z pergolą spadły na pracownicę hotelu. Kobieta została ciężko ranna, w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala Hospiten Sur.

Od poniedziałku 14 marca silny wiatr daje się we znaki na Teneryfie. Chwile grozy przeżyli m.in. pasażerowie promu płynącego z La Palmy na Teneryfę. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Teneryfa: Chwile grozy na promie z La Palmy”. Służby interweniowały kilkadziesiąt razy w związku z silnym wiatrem.

W poniedziałek o godz. 17.06 Centrum Koordynacji Sytuacji Kryzysowych i Bezpieczeństwa Rządu Wysp Kanaryjskich otrzymało zgłoszenie o wypadku w hotelu Coral Ocean View w Playa las Americas. Ze zgłoszenia wynikało, że kawałek muru spadł na pergolę baru, a następnie na pracownicę hotelu. Na miejsce zostało wysłane kanaryjskie pogotowie ratunkowe (Servicio de Urgencias Canario), straż pożarna (Consorcio de Bomberos de Tenerife), policja narodowa (policía nacional) i policja lokalna (policia local).

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy

Kiedy służby dotarły na miejsce okazało się, że faktycznie pergola baru została całkowicie zniszczona przez spadający mur. Następnie elementy muru wraz z pergolą spadły na pracownicę hotelu, która znajdowała się w środku. Kobieta została ciężko ranna, doznała poważnego urazu głowy. W stanie krytycznym została przewieziona do  Szpitala Uniwersyteckiego Hospiten Sur.

Fotoreportaż


1/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

1/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

2/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

2/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

3/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

3/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości