Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Dramatyczny wypadek w hotelu na Teneryfie. Na kobietę spadł kawałek muru

15 marca 2022, 14:10, Anna Kluwak
fot. Policía Local de Adeje
W hotelu Coral Ocean View w Playa las Americas doszło do dramatycznego wypadku spowodowanego silnym wiatrem. Pergola baru została całkowicie zniszczona przez spadający mur. Następnie elementy muru wraz z pergolą spadły na pracownicę hotelu. Kobieta została ciężko ranna, w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala Hospiten Sur.
Najlepsze oferty na Teneryfę

Od poniedziałku 14 marca silny wiatr daje się we znaki na Teneryfie. Chwile grozy przeżyli m.in. pasażerowie promu płynącego z La Palmy na Teneryfę. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Teneryfa: Chwile grozy na promie z La Palmy”. Służby interweniowały kilkadziesiąt razy w związku z silnym wiatrem.

W poniedziałek o godz. 17.06 Centrum Koordynacji Sytuacji Kryzysowych i Bezpieczeństwa Rządu Wysp Kanaryjskich otrzymało zgłoszenie o wypadku w hotelu Coral Ocean View w Playa las Americas. Ze zgłoszenia wynikało, że kawałek muru spadł na pergolę baru, a następnie na pracownicę hotelu. Na miejsce zostało wysłane kanaryjskie pogotowie ratunkowe (Servicio de Urgencias Canario), straż pożarna (Consorcio de Bomberos de Tenerife), policja narodowa (policía nacional) i policja lokalna (policia local).

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy

Kiedy służby dotarły na miejsce okazało się, że faktycznie pergola baru została całkowicie zniszczona przez spadający mur. Następnie elementy muru wraz z pergolą spadły na pracownicę hotelu, która znajdowała się w środku. Kobieta została ciężko ranna, doznała poważnego urazu głowy. W stanie krytycznym została przewieziona do  Szpitala Uniwersyteckiego Hospiten Sur.

Fotoreportaż


1/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

1/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

2/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

2/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

3/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

3/3 Skutki silnego wiatru na Teneryfie. Zawalony mur w hotelu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości