Wiadomości

Teneryfa: Chwile grozy na promie z La Palmy

15 marca 2022, 11:21
Chwile grozy przeżyli wczoraj pasażerowie statku „Bentago Express”, który kursuje pomiędzy La Palmą a Teneryfą. Wszystko to z powodu fatalnej pogody, która nawiedziła w ostatnim czasie Wyspy Kanaryjskie.

Film umieszczony w sieci dobitnie pokazuje, z jakimi problemami borykali się ci, którzy w tym czasie byli na statku. Wezbrane fale powodowały, że na pokładzie statku przemieszało się wszystko to, co nie było dostatecznie zabezpieczone. Najgorzej było w restauracji, gdzie przewróciły się lodówki, stojaki na butelki oraz elementy oświetlenia. W części ładunkowej przemieszczały się też pojazdy, które wręcz obijały się o siebie, lub zostały przyciśnięte do ściany. 

Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało. Jak zapewnia przewoźnik, są to tzw. operacje przy złej pogodzie i załoga statku jest do tego odpowiednio przygotowana. Co prawda podczas tak ogromnych fal zdarzają się różnego rodzaju incydenty, ale nigdy nie spowodowały one żadnych poważniejszych obrażeń. 

W poniedziałek podróże statkami kursującymi po wyspie odbywały się ze zmniejszoną prędkością. Przewoźnik zapewnił, że panuje nad sytuacją i nie ma powodu, aby odwoływać jakiekolwiek kursy.

Ogromna wichura miała także wpływ na ruch lotniczy. W ciągu całego dnia odwołano kilka lokalnych lotów z lotniska Tenerife Norte na pobliskie wyspy. Tylko w poniedziałek straż pożarna na całej Teneryfie pomagała w 77 zdarzeniach związanych z silnym wiatrem. Były to głównie wezwania do połamanych drzew, zwisających kabli oraz oderwanych bannerów czy części dachów, które stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców. 

Fotoreportaż


1/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

1/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

2/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

2/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

3/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

3/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

4/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

4/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

5/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

5/5 Skutki wichury na Wyspach Kanaryjskich

Podziel się

Komentarze