Wiadomości

W nocy drogowcy remontują TF-1

10 stycznia 2022, 18:27
źródło: diariodetenerife.info
Najważniejsza główna arteria komunikacyjna Teneryfy, czyli autostrada TF-1 jest remontowana od kwietnia 2021 roku. Prace odbywają się tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudnić życie mieszkańcom.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Remonty w przyszłym dotyczyć będą drogi w kierunku Santa Cruz de Tenerife, na odcinku obejmującym zjazdy: 49 (Chimiche / El Rio / Las Maretas) i 46 (Tajao / Complejo Ambiental). Prace naprawcze będą prowadzone od km 46,7 do  48,7 

Drogowcy na czas robót wprowadzą objazdy. Do środy wieczorem będzie zamknięty tylko zjazd 49. Z tego powodu pojazdy, które kierują się w kierunku stolicy Teneryfy i chcą dostać się do centrów Chimiche, El Río lub Las Maretas, będą musiały jechać do skrzyżowania de Tajao / Complejo Ambiental (46) i tam zawrócić

Z drugiej strony kierowcy, którzy zamierzają wjechać na autostradę z Las Maretas w kierunku Santa Cruz de Tenerife, muszą jechać na południe do węzła Polígono Industrial de Granadilla (51), gdzie mogą zawrócić i jechać w kierunku północnym. 

W nocy z 13 na 14 stycznia węzeł Tajao / Complejo Ambiental również zostanie zamknięte, więc pojazdy, które jadąc w kierunku Santa Cruz, będą chciały zjechać na którymś z tych zjazdów, muszą kontynuować jazdę do zjazdu 42 - Villa de Arico i Abades, gdzie będzie można zawrócić, aby ponownie wjechać na drogę na południe i dotrzeć do miejsc docelowych.

- Roboty posuwają się do przodu średnio o jeden kilometr każdego tygodnia, poprawiając w ten sposób codziennie bezpieczeństwo tej ważnej drogi na Teneryfie - wyjaśnia Enrique Arriaga, doradca ds. autostrad na Teneryfie. Rezultaty prowadzonych prac są już namacalne i mimo że wciąż brakuje ostatniej warstwy, odczuwalna jest poprawa komfortu na tej drodze.

Prace te są częścią planu renowacji TF-1, który trwa od kwietnia ubiegłego roku. Łącznie prace prowadzone przez SACYR obejmą około 40 kilometrów drogi między Adeje a Arico.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości