Wiadomości

Wąwóz Masca na Teneryfie: opłaty za zwiedzanie od 2025 roku

8 czerwca 2024, 15:42, Marcin Kluwak
Podczas niedawnej konferencji prasowej, Rosa Dávila, przewodnicząca Urzędu Teneryfy, ogłosiła ważne zmiany dotyczące wąwozu Masca. Trójstronne porozumienie między Radą Miejską gminy Buenavista, Puertos de Tenerife i Urzędem Teneryfy umożliwi polepszenie usług i zwiększenie bezpieczeństwa tego popularnego miejsca turystycznego. Wprowadzone mają zostać nowe limity - wejście od 2025 roku ma być płatne!
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Nowe zasady wstępu do wąwozu Masca

Jednym z kluczowych ustaleń jest wprowadzenie dziennego limitu odwiedzających wąwóz Masca. Od 1 stycznia 2025 roku maksymalnie 275 osób dziennie będzie mogło zwiedzać to malownicze miejsce. Szacuje się, że rocznie przez wąwóz przejdzie około 100 tysięcy turystów. Ma to na celu zmniejszenie tłoku, zwiększenie bezpieczeństwa oraz ochronę środowiska naturalnego.

Wprowadzenie opłat za wejście

Władze Teneryfy wprowadzą opłaty za wstęp do wąwozu Masca. Chociaż cena biletu wstępu nie została jeszcze ustalona, system opłat będzie organizowany przez spółkę publiczną Tragsa. Opłaty będą obowiązywać od początku 2025 roku, a odwiedzający będą mogli wybrać między swobodnym zwiedzaniem a skorzystaniem z ofert firm turystycznych, oferujących spacer z przewodnikiem.

Wąwóz Masca: Jak teraz wejść do wąwozu?

Obecnie, aby wejść do wąwozu Masca, należy zarezerwować bezpłatną wejściówkę na oficjalnej stronie Camino del Barranco de Masca. Wejściówki są ograniczone i szybko się rozchodzą, jednak tuż przed weekendem często pojawiają się dodatkowe miejsca, zwolnione przez innych turystów.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące wycieczki do wąwozu Masca dostepne są tutaj: Wąwóz Masca na Teneryfie. Wszystko co musisz wiedzieć o trekkingu

Straż ekologiczna i dodatkowe środki bezpieczeństwa w wąwozie Masca

Aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę środowiska, godziny pracy straży ekologicznej zostaną wydłużone. Latem straż będzie dyżurować od 8:00 do 20:00, monitorując i pomagając odwiedzającym. Dávila jest przekonana, że ograniczenie liczby osób oraz wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków oraz akcji ratowniczych.

Trasa przez wąwóz Masca – co warto wiedzieć?

Długość trasy i czas przejścia

Trasa przez wąwóz Masca liczy 5 km w jedną stronę, co daje łącznie 10 km w obie strony. Średni czas zejścia na dół do plaży to około 3 godziny, natomiast powrót zajmuje średnio 4 godziny. 

Ograniczenia wiekowe i zalecenia

Na trasę nie są wpuszczane dzieci poniżej 8 roku życia oraz kobiety w ciąży. Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką osoby dorosłej. Wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym.

Co warto wiedzieć przed wizytą w wąwozie Masca?

Wąwóz Masca na Teneryfie to jedno z najbardziej malowniczych miejsc, które warto odwiedzić. Dzięki nowym inwestycjom i wprowadzeniu opłat, zwiedzanie będzie bardziej komfortowe i bezpieczne. Pamiętajcie o rezerwacji wejściówek oraz przygotowaniu się na wymagającą trasę. Cieszcie się pięknem przyrody Teneryfy i odkryjcie magię wąwozu Masca!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości