Wiadomości

Wyspy Kanaryjskie: spory ruch turystów w święta wielkanocne

11 kwietnia 2022, 09:20, Marcin Kluwak
Już podczas Świąt Wielkanocnych na Teneryfie ma zapanować „turystyczna normalność”. Takie wnioski można wysunąć, przeglądając prognozy ruchu turystycznego.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Według szacunków linii lotniczych i firm żeglugowych liczba potrzebnych miejsc będzie nawet wyższa niż w 2019 roku, czyli przed pandemią. Linie lotnicze już zacierają ręce, a właściciele hoteli, czy nawet kwater prywatnych spodziewają się wysokich zysków. Na przypływ turystów, po wiosennym wyciszeniu liczą też restauratorzy. 

Okazuje się, że w podróż wybiorą się też sami Kanaryjczycy. 152 000 mieszkańców Wysp Kanaryjskich będzie podróżować tam i z powrotem między wyspami podczas Wielkanocy. To oznacza wzrost o 15 procent, patrząc na rok poprzedni. 

Promy i lokalne linie lotnicze już dawno mają obłożone wszystkie miejsca. W przypadku firmy spedycyjnej Armas trzeba nawet zwiększać ilość połączeń. Podczas gdy między Fuerteventurą i Gran Canarią kursują zwykle dwa promy,  na czas świąt dodano cztery kolejne. Według Freda Olsena popyt na rejsy wzrósł nawet o 50 procent. Obie firmy żeglugowe wspólnie oferują 700 000 miejsc w okresie Wielkanocy. To o 14 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku.

Zobacz też: Loty na Teneryfę i z powrotem. Obostrzenia, kody i testy. Aktualne informacje

Prawdziwe oblężenie przeżywają kanaryjskie linie lotnicze. Największy przewoźnik - linia lotnicza Binter zwiększyła liczbę miejsc o 7 procent. Oznacza to, że dostępnych będzie aż 150 000 miejsc. Do tego dochodzi 25 000 miejsc od Canaryfly. Mimo poszerzonej oferty, od tego tygodnia, wiele tras jest już w pełni zarezerwowanych. Na przykład loty pomiędzy Teneryfą a La Gomerą lub El Hierro są już całkowicie wyprzedane.


Podziel się

Komentarze