Wiadomości

Nowa linia połączy Santa Cruz z Puerto de La Cruz

29 marca 2022, 11:00
Linia numer 100 połączy stolicę Teneryfy z najbardziej popularnym kurortem na północy wyspy. Do Puerto de La Cruz dojechać możemy już teraz autobusami 102 i 103, ale nowa linia ma mieć mniej przystanków.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Pierwsze autobusy na linii 100 wyruszyły na swoją trasę w poniedziałek, 28 marca. Jest to uzupełnienie dotychczasowej siatki połączeń stolicy wyspy z Puerto de La Cruz. Autobusy linii 100 będą kursować w dni powszednie i będą to trzy połączenia w każdym kierunku. 

Nowa trasa 100 będzie funkcjonowała tylko w dni robocze, a autobusy z z Puerto de la Cruz odjeżdżać będą o 7:15, 10:15 i 15:15. Z Santa Cruz autobusy odjeżdżają o 9:15, 11:15 i 16:15. 

Na trasie jest mniejsza liczba przystanków, niż na podobnych liniach. Są to: Puerto de la Cruz – El Risco – Tucán – La Paz – Ogród Botaniczny – Centrum Handlowe Meridiano – Santa Cruz de Tenerife. W przeciwnym kierunku: Santa Cruz – Ogród Botaniczny – La Paz – Tucán – El Risco – Stacja Puerto de la Cruz. 

Nowa linia 100 dołącza tym samym do innych, łączących stolicę z Puerto de la Cruz: 102 (Santa Cruz de Tenerife – Puerto de la Cruz przez Las Arenas), 103 (Santa Cruz de Tenerife – Puerto de la Cruz przez El Botánico) i 104 (Interchanger Santa Cruz de Tenerife – Puerto de la Cruz) w nocy. 

Będąc na Teneryfie koniecznie tego spróbuj: Tapas - kanaryjskie przekąski. Palce lizać!

Minister mobilności i prezydent Titsa Enrique Arriaga  zwraca uwagę, że ta nowa usługa jest kolejnym zobowiązaniem Cabildo do promowania transportu publicznego wśród mieszkańców i turystów odwiedzających wyspę. Zwiększenie ilości autobusów na tej trasie ma się przyczynić do zmniejszenia ruchu samochodów na TF-5 (Autopista del Norte), która w godzinach największego szczytu komunikacyjnego jest z reguły zakorkowana. Autobus linii 100 trasę pomiędzy Santa Cruz a Puerto de La Cruz ma pokonywać w czasie mniejszym niż 40 minut. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości