Wiadomości

Wyspy Kanaryjskie ściągają obostrzenia. Życie nocne wróci do normy

24 marca 2022, 23:09, Marcin Kluwak
Rząd Wysp Kanaryjskich znosi wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące ilości osób w restauracjach, życia nocnego i organizacji imprez. Wciąż jednak konieczne jest noszenie maseczek w wyznaczonych miejscach.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Po dzisiejszym posiedzeniu Rządu Wysp Kanaryjskich zapadły wiążące decyzje dotyczące zniesienia wszystkich lokalnych restrykcji, które obowiązywały dotąd na całym archipelagu.  

Od północy z piątku na sobotę, czyli z dniem 26 marca pozostaną tylko krajowe ograniczenia nałożone przez rząd centralny, tj. noszenie masek w pomieszczeniach i w dużym tłumie, gdzie nie można zachować dystansu społecznego. Bez zmian pozostaną wymogi wjazdowe do Hiszpanii, w tym na Wyspy Kanaryjskie, oraz zakaz palenia na tarasach obiektów hotelarskich. 

Piękne i nietypowe hotele na Teneryfie. Musisz to zobaczyć!

Jest to tymczasowe zawieszenie restrykcji, które w razie niekorzystnych wskaźników, mogą zostać wznowione. 

Jakie obostrzenia przestaną obowiązywać?

- Nie będzie ograniczeń związanych z pojemnością ludzi w miejscach spotkań, sklepach, komunikacji miejskiej, sklepach i obiektach rozrywkowych
- Nie będzie ograniczeń związanych z godzinami zamknięcia lokali gastronomicznych i klubów nocnych. Od 26 marca mogą one działać praktycznie bez przerwy. 
- Nie będzie konieczne uprzednie zezwolenie na organizację imprez masowych, a zakaz organizowania popularnych festiwali i festiwali zostaje zawieszony.
- Zniesiony zostaje również zakaz palenia oraz sprzedaży i spożywania żywności lub napojów na drogach publicznych. 

Przeczytaj koniecznie: Jedzenie na Teneryfie. Top 10 rzeczy, których musisz spróbować! 

- Życie nocne oraz zajęcia sportowe i kulturalne będą mogły odbywać się w takich samych warunkach jak przed wybuchem pandemii.

Rząd Wysp Kanaryjskich przypomina, że ważne jest utrzymanie aktualnych zaleceń dotyczących zapobiegania przenoszeniu się koronawirusa, takich jak stosowanie maski w pomieszczeniach, mycie/dezynfekcja rąk oraz wentylacja pomieszczeń.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości