Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Koniec pogodowego armagedonu na Teneryfie!

15 marca 2022, 15:45, Marcin Kluwak
Pogoda na Wyspach kanaryjskich powoli wraca do normy. Co prawda chmury z nami jeszcze zostaną, ale nie będzie już tak bardzo wiało. Słupki rtęci na termometrach też powędrują do góry.

Ogromny wiatr spowodował poniedziałek, 14 marca 2022 na Wyspach Kanaryjskich duży chaos. Szczególnie ucierpiała Teneryfa. Odnotowano setki incydentów związanych z silnym wiatrem. Największe podmuchy były na szczecie Teide. Tam wiało z prędkością 160 km/h. Huragan przeszedł też przez północną część Teneryfy - okolice Santa Cruz oraz na południu w gminach Arona i Adeje. 

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w gminie Adeje. W jednym z hoteli zawalił się mur. Przegnieciona kobieta trafiła do szpitala, lekarze walczą o jej życie. Więcej o tym pisaliśmy w artykule pt.: Dramatyczny wypadek w hotelu na Teneryfie. Na kobietę spadł kawałek muru

Na szczęście to już koniec złych wiadomości. Po kilka dniach wysokich fal i porywistych wiatrów agencja meteorologiczna odwołuje najwyższy alert pogodowy. 

Jak czytamy na stronach rządowych, chociaż intensywność wiatru maleje, to nadal istnieje możliwość porywów do 70 km/h, zwłaszcza na zboczach południowo-zachodnich i północno-wschodnich, a także na stokach południowo-wschodnich wszystkich wysp. Na szczytach La Palmy i Teneryfy nie jest wykluczona możliwość porywów dochodzących do 90 km/h.

Zobacz prawdziwą perełkę na Teneryfie. Rajska plaża na uboczu!


Podziel się

Komentarze