Wiadomości

Uwaga! Wieje na Teneryfie. Może być niebezpiecznie.

14 marca 2022, 13:01
W wielu miejscach na Teneryfie dziś mocno wieje. Władze wydały alert. Wieczorem może spaść też śnieg.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Pogoda na Teneryfie potrafi zaskakiwać. Dlatego warto śledzić aktualne informacje, ale również przygotować się na nagłe zmiany. Dzisiaj sytuacja na Teneryfie jest dość wyjątkowa - wyspę odwiedził silny wiatr.

W Santa Cruz ze względu na silny wiatr nawet do 90 km/h zostały zamknięte niektóre parki i place zabaw. Odwołano również funkcjonowanie parku rozrywki na parkingu Parque Marítimo.  Na południu, w Costa Adeje również odczuwalne są mocne podmuchy wiatru, który potrafi łamać gałęzie i przesuwać kosze na śmieci.

Strażacy mają dziś ręce pełne pracy. W Santa Cruz już przeprowadzono już ponad 20 interwencji, choć część z nich miała charakter prewencyjny. Usunięto przedmioty, które przesunięte przez wiatr torowały drogę. Usunięto również dwa drzewa, które zostały złamane.

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy

Silny wiatr odczuwalny jest na całej Teneryfie, w różnych rejonach. W Garachico zamknięto jedną z ulic - Avenida Marítima
 - z obawy przez falami, które mają uderzyć w wybrzeże. Zalecono również, aby ludzie nie zbliżali się do wybrzeża, a Czerwony Krzyż rozłożył tymczasowy punkt pomocy na wypadek możliwych wypadków.

Lotnisko północne zmuszone było przekierować dwa samoloty zmierzające na Teneryfę z powodu braku możliwości bezpiecznego lądowania.

Najsilniejszy wiatr odczuwalny jest w gminie Izaña - nawet 150 km/h.

Do tej pory odnotowano 75 zgłoszeń na 112 związanych z wiatrem na wszystkich Wyspach Kanaryjskich. Jednak najbardziej jest on odczuwalny na Teneryfie.

Ponadto w związku z burzą, pod koniec dnia mogą występować opady śniegu na wysokości powyżej 1500 m n.p.m.

źródło: https://twitter.com/112canarias


Podziel się

Komentarze