Wiadomości

Dziś na Teneryfie: Deszcz i wysokie fale

14 marca 2022, 11:29, Marcin Kluwak
Pogoda może nas niemiło zaskoczyć. Od kilku dni na Teneryfie, a także na innych wyspach archipelagu obserwujemy wysoki poziom fal. Od poniedziałku dodatkowo popsuła się pogoda, od rana pada deszcz.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich nie zawsze jest cudowna. Czasami zdarzają się gorsze dni, tym bardziej w okresie zimowym. Tak jest właśnie teraz, gdy nad północne części wyspy nadciągnęła gruba warstwa chmur. Z nich spadł już deszcz, a okazuje się, że to dopiero początek. 

Według hiszpańskiego serwisu pogodowego Aemet na Wyspach kanaryjskich padać będzie w poniedziałek i we wtorek. Spodziewane są też burze, podczas których wiatr będzie wiał z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

Zabierasz pupila na Teneryfę? Uważaj, bo znalezienie mieszkania będzie bardzo trudne!

Niebezpiecznie jest na samym wybrzeżu. Szczególnie na północy Teneryfy, gdzie od kilku dni obserwujemy wysokie fale i wzburzone wody Oceanu Atlantyckiego. Według prognoz, w tym tygodniu wysokość fal w niektórych miejscach może dochodzić nawet do 6 metrów! Fale tworzą się pod wpływem silnego wiatru. 

Ponadto występują wysokie fale o wysokości do sześciu metrów. Tworzą się pod wpływem wiatru. Spodziewane są fale i burze, a także deszcz, szczególnie w północnych częściach Wysp Kanaryjskich.


Podziel się

Komentarze