Wiadomości

Centrum kultury w Adeje

13 marca 2022, 08:45
Czasem słyszymy, że na Teneryfie brakuje wydarzeń kulturalnych. Zamierzamy dziś Wam pokazać, z jak wielu różnych aktywności możecie skorzystać np. w regionie Adeje.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

W największych miastach na Teneryfie są centra kultury, również w Adeje. Organizowanych w nich jest wiele ciekawych wydarzeń dla mieszkańców Wyspy - dla dorosłych i dla dzieci. Warto sprawdzić, jakie wydarzenia organizuje centrum zlokalizowane najbliżej Was.

Dziś przedstawimy kilka projektów, które zostały niedawno zorganizowane w Centrum Kultury w Adeje oraz kilka tych, które są planowane na najbliższe miesiące i macie jeszcze szanse wziąć w nich udział. Wiele z nich jest bezpłatnych lub opłata jest symboliczna. Możecie wśród nich znaleźć również propozycje dla rodzin z dziećmi.

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy

Kurs hiszpańskiego na Teneryfie

Chcielibyście nauczyć się hiszpańskiego? W Centrum Kultury w Adeje organizowany jest kurs hiszpańskiego na różnych poziomach. Uczestnictwo w kursie kosztuje 165 euro dla nierezydentów, 135 euro dla rezydentów. Pierwsze zajęcia już się rozpoczęły. Więcej o zapisach pisaliśmy tutaj

Zajęcia z origami

To świetna atrakcja dla całej rodziny. Origami to japońska sztuka tworzenia figurek z papieru. W zajęciach mogły wziąć udział już nawet kilkuletnie dzieci.

https://www.facebook.com/ayuntamientodeadeje

Projekt mentalizate

To cykl różnych warsztatów, szkoleń i wydarzeń z różnych dziedzin. Jednym z nich są warsztaty z psychologiem, który podpowiada rodzinom, jak rozmawiać z dziećmi o grach komputerowych i ich wpływie na życie młodego człowieka. Warsztat podzielony jest na dwa spotkania - 18 marca oraz 21 marca.

Zapisy na warsztaty dostępne są pod tym adresem

Projekt Ponte las Botas

Przedstawiono już program w ramach kolejnej edycji projektu Ponte las Botas, który obejmuje spotkania i wspólne wycieczki trekkingowe w okresie pomiędzy majem a listopadem 2022. Program obejmuje aż 13 różnych tras.

 

https://www.facebook.com/ayuntamientodeadeje

Kursy artystyczne

W centrum kultury w Adeje możecie skorzystać również z oferty kursów, takich jak: malarstwo, dekorowanie akcesoriów letnich plażowych, recykling ubrań.

Kursy komputerowe

Dla osób chcących podnieść swoje kompetencje z obsłudze programów komputerowych, takich jak excell, word czy power point również jest przygotowana oferta kursów. Koszt udziału w kursie to 36 euro. Zapisy na kurs dostępne sa tutaj.

Kurs plastyczny dla dzieci

Podczas kursu młodzi uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu technik plastycznych, takich jak grafika obrazkowa na papierze, plastiku, kartonie czy gumie. Kurs kosztuje 36 euro i jest kierowany dla dzieci w wieku 6 - 12 lat.

Naprawa instrumentów muzycznych

Dla miłośników muzyki, prowadzony jest warsztat z kalibracji i naprawy instrumentów muzycznych. W czasie warsztatu uczestnicy będą mogli wykorzystać swoją praktyczną wiedzę na prawdziwych instrumentach.

Terapia śmiechem

30 marca odbędą się warsztaty terapii śmiechem i psychologii humoru. Warsztat ma na celu uzmysłowić uczestnikom, że śmiechem i pozytywnym nastawieniem mogą radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Udział w warsztacie jest darmowy.

Renowacja mebli

W kwietniu rozpocznie się dwumiesięczny kurs renowacji i dekorowania mebli. Uczestnicy będą mogli przynieść z domu swoje meble i akcesoria wykonane z drewna, którym wspólnie na warsztacie nadadzą nowe życie. Warsztat obejmuje przygotowanie mebli, naprawę wad oraz nadawanie im nowego wyglądu poprzez różne techniki dekoracyjne.


Więcej wiadomości i aktualności o wydarzeniach w Centro Cultural de Adeje znajdziecie na stronie internetowej Centrum kultury w Adeje

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości