Wiadomości

Obostrzenia covidowe na Teneryfie. Co warto wiedzieć?

31 grudnia 2021, 11:48, aktualizacja: 8.01.2022, 14:11
Nie ma godziny policyjnej na Teneryfie i pozostałych wyspach, ale wciąż w tym rejonie obowiązują obostrzenia. Teneryfa od 10 stycznia przechodzi na 4 poziom alarmowym, a to oznacza, że w wielu przypadkach trzeba będzie okazywać paszport covidowy.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Od 10 stycznia 2021 roku na Teneryfie obowiązywać będzie 4 stopień alarmowy/zagrożenia. TUTAJ dokładnie opisaliśmy, jakie z tego powodu obowiązują restrykcję. Najważniejsze informacje przekazujemy też poniżej:

Maseczki:

Stosowanie masek jest obowiązkowe na zewnątrz we wszystkich miejscach publicznych i na ulicy, niezależnie od dystansu społecznego. Muszą być również noszone w barach i restauracjach, gdy nie siedzisz przy stole. Zaleca się ich noszenie nawet wtedy gdy siedzisz przy stole, ale nie jesz lub nie pijesz. 

Obowiązkowy paszport COVID:

Stosowanie Certyfikatu Covid jest obowiązkowe na poziomach alarmowych 3 i 4 we wszystkich ogólnodostępnych obiektach hotelowych, hotelarskich, gastronomicznych i klubów nocnych, które mogą pomieścić więcej, niż 30 osób. Przepis dotyczący 30 osób nie dotyczy w miejscach, gdzie dozwolone jest spożywanie żywności. Oznacza to, że w każdej restauracji na Teneryfie możemy zostać poproszeni o okazanie paszportu covidowego, który zostanie zeskanowany przez obsługę. 

Przeczytaj koniecznie: Jedzenie na Teneryfie. Top 10 rzeczy, których musisz spróbować! 

Ilość osób w miejscach publicznych

Maksymalna liczba osób, które mogą spotykać się lub siedzieć razem w dowolnym miejscu publicznym, w tym w miejscach hotelarskich, wynosi 6. Ta zasada  nie dotyczy to osób wspólnie ze sobą mieszkających. W wydarzeniach kulturalnych może uczestniczyć 75% publiczności na zewnątrz i 55% wewnątrz

Godziny zamknięcia:

Ostateczny czas zamknięcia wszystkich lokali na Teneryfie wyznaczono godzinę 0:00

Limity osób w sklepach i restauracjach:

Na poziomie 4 pojemność lokali komercyjnych jest zmniejszona do 50% na zewnątrz i 33% w pomieszczeniach. Punkty sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych i artykułów pierwszej potrzeby: maksymalna pojemność w takich miejscach, jak supermarkety i apteki, wynosi 75%. 

Będąc na Teneryfie koniecznie tego spróbuj: Tapas - kanaryjskie przekąski. Palce lizać!

Transport publiczny:

Transport publiczny ma 75% przepustowości, ponieważ nie jest uważany przez Ministerstwo Zdrowia za miejsce, gdzie dochodzi do infekcji. Należy jednak zapewnić odpowiednią wentylację i wymianę powietrza w pojazdach, a także pozostałe środki ogólne, np. maseczki. W autobusach nie można też zajmować miejsc w rzędach, gdy ktoś już siedzi. Ten przepis oczywiście nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości