Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Czy Hiszpania zniesie maseczki w pomieszczeniach?

1 marca 2022, 09:00
Hiszpańskie media informują o bliskim końcu maseczek w pomieszczeniach wewnętrznych. Taką deklarację miał złożył w poniedziałek premier rządu - Pedro Sánchez.

Maseczki w przestrzeni publicznej w Hiszpanii, czyli także na Wyspach Kanaryjskich są obecnie obowiązkowe w kilku miejscach. Są to między innymi sklepy, urzędy, czy też środki komunikacji publicznej. I przepis ten jest ściśle przestrzegany. Jest szansa, że ten wymóg wkrótce zniknie.

Chociaż szef hiszpańskiego rządu nie podał konkretnej daty, to stanie się to „w najbliższym czasie”. Wpływ na te decyzje będzie miała zapewne znaczna deeskalacja zachorowań na całym Terytorium Hiszpanii.  - Nie chcę ryzykować, bo to środowisko naukowe zaproponuje ten moment – dodał Sánchez, odnosząc się do terminów, w jakich rząd rozważa podjęcie tej decyzji.

Chociaż statystyki zachorowalności na COVID-19 w Hiszpanii wykazują tendencję spadkową, a liczba osób przyjmowanych na oddziały intensywnej terapii jest coraz mniejsza, to szef rządu zauważa, że dane te są wciąż wysokie. Pozytywną informacją za to jest to, że następuje stopniowe przezwyciężanie pandemii.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości