Wiadomości

Kierowcy parkują, gdzie popadnie. To ma być ukrócone

21 lutego 2022, 12:24
Coraz częściej i coraz głośniej mówi się o ograniczeniu ruchu na terenie Parku narodowego Teide oraz na drogach dojazdowych do wsi Maska, czy gór Anaga. Wszystko przez kierowców, którzy parkują, gdzie popadnie.

Na Teneryfie są trzy najważniejsze pod względem turystycznym miejsca, gdzie kierowcy parkują, gdzie chcą. Nie zwracają uwagi na znaki, nie odstraszają ich też wysokie mandaty. Dlatego też władze Teneryfy coraz częściej mówią o konieczności ograniczenia ruchu drogowego w parku Narodowym Teide, w Parku Wiejskim Teno (Masca) oraz w górach Anaga. 

W górach Anaga - między innymi w  Cruz del Carmen jest poważny problem z poruszaniem się po drogach publicznych, związany z niewłaściwym parkowaniem na poboczach. Najgorzej jest w weekendy. Podobnie jest w wiosce Masca, w Parku Wiejskim Teno, gdzie szerokość jezdni nie pozwala na ruch autobusów o określonej wielkości, a brak miejsc parkingowych komplikuje poruszanie się po okolicy. To znacznie komplikuje bezpieczeństwo na drodze i utrudnia codzienną jazdę.

Jak informują radni Cabildo de Tenerife, turyści nie szanują ani środowiska, nie przestrzegają ograniczeń, ani nie zwracają uwagi na znaki drogowe. Takie zachowanie wymaga konkretnych działań. Propozycje są różne, ale zaproponowano instalacje metalowych barierek na poboczach dróg, które pojawiłyby się w miejscach, gdzie najczęściej nielegalnie parkują turyści. Instalowane ma być też poziome oznakowanie oraz ogrodzenia drewniano-metalowe, którymi zostaną odgrodzone nielegalne parkingi. Bardzo mocno rozważane są też czasowe ograniczenia w ruchu drogowym, gdy liczba pojazdów będzie zbyt duża. 

Zobacz prawdziwą perełkę na Teneryfie. Rajska plaża na uboczu!

Pod wulkan Teide można dojechać również autobusem. Dojazd możliwy jest zarówno z północy wyspy, jak i z południa. Pisaliśmy o tym w naszym artykule pt.: Teneryfa: Jak dojechać autobusem na Teide


Podziel się

Komentarze